ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שטרול(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
יוסף שטרול

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד כבריאן
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. אני מודע לכך שחופשה איננה מהווה זכות שמוקנית לאסיר, אני מודע לכך שיש תנאים ליציאה לחופשה, בין יתר התנאים זה גם נושא טיפול, אני סבור בנסיבות העניין כאשר מדובר באסיר מבוגר שמרצה עונש מאסר ראשון, התנהגותו חיובית בכלא. מציג מסמכים לגבי נסיבותיו האישיותשל העותר. לעותר חמישה ילדים, ילד בן שנה וחצי בבית, שני הורים ניצולאי שואה, בני 90, ההורים היו לבד, והמסמכים מרשויות הרווחה לגביהם לא טובים, הנסיבות האישיות לא פשוטות.
לגבי הטיפול, העותר מרצה עונש מאסר של 20 חודשים, הוא מרצה כבר 10.5 חודשים, ומה שכתוב בכתב התשובה לא נכון ולא שהאסיר אומר אני מסרב לטיפול והוא מוכן לקבל טיפול, אלא רק מה שהוא סבור שטיפול כזה אפשר לעשות באופן מאוזן יותר, הציעו לו טיפול בחרמון ובמקרה הכי קצר זה 15 חודשים, נניח והיום הוא יסכים לצאת לחרמון הוא לא יכול לעשות את הטיפול הזה ואנחנו לא מתעלמים מהנושא הטיפולי אלא אומרים שאם ניתן לקבל טיפול בכלא מעשיהו אנחנו מוכנים להקפיא את כל המצב הזה ותוך פרק זמן, נתוניו החיוביים של העותר טובים, עוד מעט יש לו ועדת שחרורים.
החלטה

העותר מרצה 20 חודשי מאסר בגין הגרלות והימורים ושיבוש מהלכי משפט והוא עותר לצאת לחופשות.
המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשות וסומך התנגדותו על עמדת גורמי הטיפול שצורפה לכתב התגובה לפיה העותר מכור להימורים, ביצע את עבירותיו על רקע התמכרות זו, אך מגלה קושי להעמיק ולבחון את מניעיו לביצוע המעשים ומשכך לא ניתן לשלב אותו בטיפול מתאים.
העותר טוען, כאמור, כי איננו מכור להימורים אך טעה זו סותרת את דבריו בבית המשפט עובר למתן גזר-דינו.
על פי הפקנ"צ, תנאי מתנאי יציאה לחופשה הוא השתתפות בהליך טיפולי ומשלא קיים העותר תנאי זה מאחר וסירב להשתלב בתהליך טיפולי אין לו להלין אלא על עצמו ואני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ז' שבט תשע"ד, 8 ינואר 2014, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ
קלדנית: ליאת ב.

הוקלד על ידי ליאת בוסי


מעורבים
תובע: שטרול(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: