ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גלר(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
דרור גלר

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה. מפנה לפסקה 5. על זה הסכמתי איתם, הסברתי שיש לי תנאי 5, דהיינו, אזור מגורים, לפני שנעצרתי התחלתי את הטיפול, אני תושב הצפון, יש לי בעיה של סינוסים, הרופא נמצא בצפון ואני ביקשתי מהמרפאה כדי לא לגלגל את העניין לפתחו של בימ"ש, בלסת העליונה 18 שיניים חסרות, ביקשתי מהרופאה לפתוח לי את תנאי 5 ואני אסע ואטפל בעצמי.

ב"כ המשיב: לא שמעתי על הבקשה הזו עובר לדיון ואני אפנה את הבקשה למשטרת ישראל, אציג אישורים של הרופא.

העותר: הוברר לי שהרופא הזה מטפל באסירים באיילון, הוא מוכר על ידי שלטונות שב"ס. אני מוכן לנסוע על חשבוני ואבקש לבטל את תנאי 5 שלא יכשילו אותי בהפרת תנאים.

החלטה

העותר מרצה 6.5 שנות מאסר ועוד 140 יום בגין עבירות מרמה, גניבה ואיומים והוא מבקש בעתירה שבכתב לאפשר לו להכניס רופא שיניים פרטי על מנת שיטפל בשיניו.
במהלך הדיון בפני, ולאחר שהעותר עיין בכתב התשובה, הוא מבקש להקל בתנאי חופשותיו כך שיוסר תנאי 5 שמחייב אותו לשהות בזמן החופשה בתחום מגוריו, שכן רופא השיניים המטפל בשיניו מזה שנים נמצא בצפון הארץ.

לאור האמור לעיל, יבקש העותר בטרם חופשה רלוונטית שבמהלכה הוא מתכוון לקבל טיפול שיניים, להסיר את תנאי 5, והמשיב ומשטרת ישראל יבחנו את הבקשה הספציפית מתוך הבנה לרצונו של העותר לקבל טיפול שיניים במהלך חופשתו, כפי שהציע המשיב בסעיף 5 לכתב התשובה במקום להכניס את רופא השיניים לתחומי בית הסוהר לצורך הטיפול בשיניו.
בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ז' שבט תשע"ד, 8 ינואר 2014, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ
קלדנית: ליאת ב.

הוקלד על ידי ליאת בוסי


מעורבים
תובע: גלר(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: