ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלהוזייל(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
מוחמד אל הוזייל

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד זילברשלג
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה של קצין האסירים בבית סוהר איילון לפיו קיימת סכנה לצוות הליווי אם העותר ייצא בליווי למקום האבל. אין לי נימוק קונקרטי המתייחס לעותר שמבסס את הסכנה אך כאשר מדובר באסיר עולם בלתי קצוב יש סכנה בעצם היציאה גם בליווי סוהרים.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. ידוע שלפי הפקודה יש זכות אלמנטרי לצאת ללוויה, וכרגע בגלל הנסיבות לא התאפשרה השתתפותו בלוויה והיציאה המבוקשת היא יציאה לתקופת האבל בבית משפחתו ברהט, התנהגות תקינה והוא באגף נס באיילון, הוא בהליך חיובי והעניין הזה מבחינת עידוד של בן אדם שנמצא במצב קשה, באירוע כזה חמור חשוב שהמערכת תראה נכונות והבנה למצב זה.

ב"כ המשיב: בקשר למערכת שמראה הבנה, המערכת מראה יותר מהבנה, הבנה ורגישות, להוציא אסיר בליווי סוהרים זה מורכב מאשר להוציא אסיר לחופשה חריגה למשך מספר שעות. אנחנו לא הולכים בדרך המקלה ואנו לא עושים הקלה עבורנו, אלא באים ולוקחים סיכון להוציאו בליווי מפאת ההבנה והרגישות שלנו.
גם ברשות חברי וגם ברשות ביהמ"ש אחדד את העובדה שלהוציא אסיר עולם למקום שהוא ציבורי הומה אדם, עדיין הביצוע של הדבר הזה טומן בחובו סכנה לצוות הליווי, סכנה מבצעית לעצם המשימה הזו.

ב"כ העותר: אציין ש- 500 מ' מהבית יש תחנת משטרה. העותר מסר לי שחלק גדול מהמשפחה הם אנשי קבע שמשרתים בשירותי הבטחון.

החלטה

העותר מרצה מאסר עולם בלתי קצוב בגין הרשעתו ברצח, נושא תפ"ח 1076/06 (בימ"ש מחוזי באר-שבע) והוא מבקש לצאת בליווי סוהרים לבית משפחתו ברהט על מנת להשתתף באבל על מות אביו שנפטר ביום 6.1.14, כאשר ימי האבל מסתיימים היום.
המשיב מתנגד להוצאת העותר בליווי סוהרים וסומך התנגדותו על מכתבו של קצין אסירים בבית סוהר איילון, שם מרצה העותר את מאסרו, לפיו הוצאתו של העותר בליווי בשל היותו שפוט למאסר עולם לא קצוב עלולה לסכן את צוות ליווי הסוהרים שילווה אותו לביקור הנ"ל.
במהלך הדיון בפני לא הוצגה בפני עילה ספציפית המבססת את החשש לשלום הסוהרים שאמורים ללוות את העותר לבית משפחתו ברהט, למעט היותו אסיר עולם בלתי קצוב.
גם עיון בהכרעת הדין נושא מאסרו של העותר, מבלי שאני מקל ראש במעשהו נושא מאסרו, לא נותנת בסיס לקיום חשש לשלום צוות הליווי של הסוהרים שאמור ללוות את העותר.
לאור כל האמור לעיל, אני מקבל את העתירה ומורה למשיב להוציא את העותר בליווי סוהרים לבית משפחתו ברהט היום, כאשר במהלך הביקור יהיו נוכחים בבית המשפחה לא יותר מחמישה בני משפחה ששמותיהם יועברו על ידי ב"כ העותר לשלטונות שב"ס כדי שיבדקו את כל הבדיקות הדרושות להבטחת שלומו של העותר ושלומם של הסוהרים במהלך הביקור.

ניתנה והודעה היום, ז' שבט תשע"ד, 8 ינואר 2014, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ
קלדנית: ליאת ב.

הוקלד על ידי ליאת בוסי


מעורבים
תובע: אלהוזייל(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: