ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עובד(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
דור עובד

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד עדי קידר
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה ומידעים לביהמ"ש.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. האירוע האחרון שהיה הוא שהוא צייר גרפיטי על בית. יש פה רצף של אירועים שנראה על פניו שהתנהגות העותר אינה תקינה בלשון המעטה ויש כאן בעיה מסוימת, מכאן ועד לשאלת ההפרדה אני חושב שקיים פער מסוים ואני לא בטוח שנבדקו כי מה שהוא עשה שם לכאורה הוא צריך לקבל עונשים ואולי אפילו עונשים חמורים והפרדה זה לעונש, מנסים לכתוב בכתב התשובה שאי אפשר להחזירו לאגף התורני, יש לו שם עימות, ההתנהגות מכוערת וראויה לגינוי וצריכה ענישה בצידה אבל היא לא מצדיקה הפרדה אלא אם כן יגידו שאין מקום אחר להשימו, אני כולי תקווה ששלושת החודשים שעברו עליו ינערו אותו אבל השאלה אם אין אפשרות אחרת.
השאלה הנוספת האם בכלל היה מוצדק, האם רצף האירועים הללו מצדיק ברמה של הצרכים שמצוים בסעיף 19 האם זה מצדיק האם זה שלומם ובטחונם וכל החלופות שנמצאות בחוק. אני מבקש לבחון קודם כל את הצורך שהביא להפרדה וגם אם היה צורך זמני כדי לבדוק מקום אחר האם באמת נעשה מאמץ איזה מקום אחר אפשר לעשות אותו ואולי אפילו בהדרגה, הפרדה היא לא ענישה ולא צעד נכון ומתאים במקרה זה ודי בתקופה שהיתה עד עכשיו ואני מציע שבתחילה יהיה באגפים השמורים אולי ושבימ"ש יקצוב זמן למציאת מקום חלופי אחר בהתאם לצרכים ולאפשרויות.

החלטה

העותר עצור עד תום ההליכים בגין איום ברצח בכתב, החזקת סכין, תקיפה והכשלת שוטר והוא מלין כנגד החזקתו בהפרדה.
ב"כ העותר טוען בכתב העתירה ובטיעוניו בפני כי גם אם התנהגותו של העותר היא כמתואר במידעים החסויים עליהם מסתמך המשיב, אין מדובר בעילה לסנקציה כה חמורה כהפרדה שבה מוחזק העותר.
ב"כ המשיב תומך בהמשך החזקתו של העותר בהפרדה שכן זו נחוצה על מנת לשמור על הסדר והמשמעת בבית הסוהר ומאחר והמידעים מלמדים על התבטאויות לאומניות וכוונה מצד העותר לפגוע בבני מיעוטים.
העותר הועבר ביום 13.10.13 מבית סוהר רימונים לבית סוהר איילון ושם הוא מוחזק בהפרדה בשל התנהגותו השלילית והמסוכנותו שנשקפת ממנו לאחרים ולאחרים ממנו.
עיון במידעים החסויים מעלה כי אכן מדובר בהתנהגות שלילית, לרבות התנהגות שלילית חמורה שיש בה כדי לפגוע בסדר ובמשמעת שאמורים להיות בבית הסוהר וקיים אכן חשש לשלומם של אחרים מצדו של העותר.
עם זאת, מאחר והעותר מוחזק בהפרדה כבר למעלה מחודשיים, מן הראוי שהמשיב יבחן המשך החזקתו בהפרדה תוך 30 יום מהיום, שמא ניתן להחזיקו בתנאים שיהיה בהם כדי להפיג את המסוכנות הנובעת ממנו שבזמן האחרון אינה מסוכנות בדרגה גבוהה.

בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ז' שבט תשע"ד, 8 ינואר 2014, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ
קלדנית: ליאת ב.

הוקלד על ידי ליאת בוסי


מעורבים
תובע: עובד(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: