ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הכשרה חברה לביטוח בע"מ נגד מנורה חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד סגן הנשיא, השופט נווה ערן
התובע בתיק מס'
8470-12-12
הכשרה חברה לביטוח בע"מ

נגד

הנתבע
מנורה חברה לביטוח בע"מ
וכן:

התובע בתיק מס'
32037-03-13

הנתבעות
חג'אזי חוסין

נגד

1. סמירה אבו אל היג'א

2. הכשרת הישוב חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

בפניי שתי תביעות שאוחדו לדיון אחד ועניינם נזקי רכוש לרכב.

עפ"י גירסתה של נהגת רכב התובעת, נפגע רכבה ע"י רכב מבוטח הנתבעת, התובע בתביעה האחרת מר חג'אזי חוסיין בנסיבות הבאות:
"נסעתי ישר והתכוונתי לרדת לצד ימין. נסעתי במהירות של 20 קמ"ש ממש פחות מ- 50 קמ"ש. נהגתי ממש לא במהירות. במקום לקחת סיבוב רחב הוא חתך ופגע בי".

הנהג התובע, מר חגאזי חוסיין טען לעומת זאת כי התאונה נגרמה בנסיבות המטילות לטענתו אחריות על הנהגת ותיאר את התאונה כדלקמן:
"נסעתי בנתיב הימני במהירות של 30-40 קמ"ש, רציתי לפנות שמאלה. באתי מימין לכיוון שמאל, כשפניתי בדיוק פגעי ברכב שלה. היא נכנסה בי לא אני בה. אני לא יודע אם היא נסעה מהר. היא עקפה רכב מסוג ספארי שהיה בצד ימין שלה".

ועוד הוסיף "אם היא אומרת שהיא נסעה בנתיב שלה כל הזמן, אני שואל איך? אם זה נכון אז איך השמן מהרכב שלה נמצא בנתיב שלי?".

לאחר שמיעת עדויות הנהגים וחקירתם במסגרת קדם המשפט ששימש דיון סופי ע"י הצדדים, עיון בכתבי הטענות ובמוצגים שהוגשו והכוללים בין השאר טופסי הודעה על התאונה, תמונות הנזקים ב- 2 הרכבים וכן תמונות מזירת האירוע עליו ביצעו הנהגים סימונים שונים, אני נותן בזאת את פסיקתי:
שני הנהגים אשמים בקרות התאונה הנטענת ובנסיבות אלה אני מחליט על דחיית שתי התביעות, כאשר כל צד יישא בנזקיו, לרבות הוצאות המשפט שנגרמו לשני הצדדים.

להלן נימוקיי:
1. אינני נותן אמון בגרסאות הנפגע ביחס למהירות נסיעתם להערכתי הן נהגת "הכשרה" והן הנהג התובע חג'אזי נסעו במהירות גבוהה מהמצוין על ידם. להערכתי מהירות נסיעתם וחוסר זהירות בכניסת הנהג חג'אזי לנתיב נסיעתה של נהגת "הכשרה" שהיתה אף היא במהירות לאחר עקיפת הספארי גרמה פשוט להתנגשות בין שני הרכבים ומכאן מקור נזקיהם.

2. לא שוכנעתי כי צד אחד היה בהכרח רשלן מהצד השני וגילה זהירות בנסיעתו. נהגת הכשרה בנסיעתה ובעקיפתה את רכב הספארי והנהג חג'אזי בנסיעתו ובכניסתו לעבר נתיב נסיעתה של נהגת הכשרה, תוך שהוא לוקח להערכתי את הסיבוב במהירות, בחדות ובחוסר זהירות.

3. לא היה במיקום הנטען של כתמי השמן כנטען ע"י ב"כ התובע חיג'אזי ביחס לתמונות שהוגשו כדי לשנות את עמדתי ותמונות אלה לא מעידות על אחריות נהגת הכשרה.

לאור העובדה שלא שוכנעתי ברשלנות של מי מהצדדים וכי שניהם אחראים לקרות התאונה הנטענת, ידחו התביעות הדדית וכל צד יישא בנזקיו ובהוצאותיו.

התביעות נדחות הדדית .

אין צו להוצאות.

ניתן בזה פטור ממחצית שניה של אגרת ביהמ"ש.

המזכירות תסרוק את המסמכים שהוגשו לי לתיק ביהמ"ש במסגרת תיק מוצגים.

ניתן היום, א' שבט תשע"ד, 02 ינואר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הכשרה חברה לביטוח בע"מ
נתבע: מנורה חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: