ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קשר רנט א קאר בע"מ נגד עינב הרון :

בפני כבוד השופט ירון בשן

תובעת
קשר רנט א קאר בע"מ

נגד

נתבעים
1.עינב הרון
2.שירביט חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הוגשו תביעה ותביעה שכנגד בגין נזקים שנגרמו לשתי מכוניות בתאונה. התביעה שכנגד כבר סולקה והצדדים הסכימו על מחיקתה בנסיבות שבהן עדיין נותר צורך להכריע בשאלת האחריות לתאונה ולברר את התביעה העיקרית. לפיכך נמחקת התביעה שכנגד.

עדי התביעה סיפרו שנסעו לכיוון קיבוץ גבעת ברנר וחלפו ליד החניות של מתחם העסקים בצומת ביל"ו. לשיטתם נסעו ישר ומכונית שהגיחה לפתע ממתחם החניה לימינם, חסמה את דרכם והמכוניות התנגשו. הנתבעת 1 העידה, שעמדה ביציאה מהחניון זמן מה, ונתנה את זכות הקדימה למכוניות החולפות כהוראת התמרור . היא הבחינה במכוניתה של התובעת מתקרבת כשהיא מאותתת ימינה וכאשר החלה זו לפנות ימינה ( כדי להכנס למתחם החניה) היא החלה לצאת לכביש כדי לפנות בעצמה שמאלה. בשלב זה התחרט נהג רכב התובעת, התיישר כדי להמשיך בנסיעה ישירה והתנגש במכוניתה. לדבריה זה גם מה שאמר לה נהג הרכב (עת/1) מיד אחרי התאונה . הוא עצמו הכחיש זאת נמרצות בעדותו.

אילו התרחשה התאונה בדרך שתיארו עדי התביעה, ניתן היה לצפות שסימני מעיכה ימצאו בפינה השמאלית הקדמית של רכב הנתבעות וגם בנקודה כלשהי בחזית רכב התובעת. לא שם נמצאים סימני הנזק: ברכב הנתבעות נראים סימני מעיכה בדופן שמאל, מעל לגלגל הקדמי ובכיוון הפגוש. כיוון המעיכה ברור – מאחור קדימה . אצל רכב התובעת סימני המעיכה בפינה השמאלית הקדמית. כל ניסיון להעמיד את המכוניות זו מול זו, ולהתאים את נקודות הפגיעה, מביא לתוצאה זהה התאונה לא יכולה היתה להתרחש בדרך שתיארו עדי התביעה. הסימנים מתיישבים עם דרך תיאור התאונה ע"י הנתבעת 1, ובבירור, לאחר שרכב התובעת כבר הספיק להעמיק בפנייתו ימינה בטרם שינה את כיוון נסיעתו.

בעת שהנתבעת 1 החלה לצאת לפניה השמאלית, היו לה כל הסיבות להניח שהמכונית של התובעת נמצאת בתנועה ימינה לתוך החניה , שאין לנהגה כוונה להמשיך בנסיעה ישירה וממילא שאינה חייבת עוד לתת לו את זכות הקדימה. זו היתה מסקנה סבירה. החלטתו של עת/1 לשנות לפתע את מהלך נסיעתו, להפסיק את הפניה ולהתיישר היתה מעשה מסוכן ופראי והיא הסיבה היחידה לתאונה.

לאור זאת, וכבקשת הנתבעת בסעיף 9 לכתב ההגנה, התביעה נדחית והתובעת תישא בהוצאות הנתבעת 1 בסך 400 ₪.

ניתן היום, כ"ט טבת תשע"ד, 01 ינואר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קשר רנט א קאר בע"מ
נתבע: עינב הרון
שופט :
עורכי דין: