ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נועה סבן נגד חזן :

בפני כבוד השופטת יעל אילני, סגנית נשיאה

מבקשת

שומרה חברה לביטוח בע"מ

נגד

משיבה

נועה סבן

החלטה

1. הלכה היא מימים ימימה כי: "כלל הוא כי הזוכה על-פי פסק-דין זכאי בדרך-כלל לממשו באורח מיידי, והגשת ערעור אינה מעכבת מימוש כזה, אלא אם קיים טעם מיוחד המצדיק עיכוב (בש"א 8240/96 חנני נ' פקיד שומה חיפה [1], בעמ' 405; תקנות 466 עד 469 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984). טעם מיוחד לעיכוב ביצוע מותנה דרך כלל בהצטברות שני גורמים אלה: סיכוי טוב לקבלת הערעור וקושי בהחזרת המצב לקדמותו אם פסק-הדין ימומש והערעור לאחר מכן יתקבל".
עוד נקבע כי:
"ככלל, פסק-דין לתשלום כסף אינו מסווג בגדר אותם עניינים חריגים אשר לגביהם נוטה בית-המשפט להיענות לבקשת עיכוב ביצוע, כשמימוש פסק-דין לתשלום כסף הוא בדרך-כלל הפיך על דרך ההשבה".
[ע"א 7221/01 י.ג. רובינשטיין יצור וסחר בע"מ נ' שובל שיווק מוצרים והפצתם בע"מ, פ"ד נו(4) 178 (2002)].

2. בכל הקשור לסיכויי הערעור, כערכאה שנתנה את פסק הדין ראוי שאמנע מהבעת דעה בעניין, רק אומר כי מהאמור בבקשה עולה כי מדובר בערעור על סכום הפיצויים שנפסק לתובעת , וכי הלכה מושרשת היא, כי למעט מקרים חריגים, יימנע בית המשפט שדן בערעור מלהתערב בפסיקת פיצויים [ר' ע"א 4330/05 דוד נ' גורן (פורסם בנבו, 2.10.05) ].

3. אשר למאזן הנוחות, המבקשת לא הראתה כי המשיבה תתקשה להשיב את הסכום אותו ביקשה לעכב באם יתקבל הערעור. העובדה כי היא צעירה ובתחילת חייה המקצועיים אינה מלמדת על כך. בנוסף, הסכום אותו מבקשת המבקשת לעכב אינו כה ניכר באופן שניתן לומר כי קיים חשש מובנה שהמשיבה תתקשה להשיבו, וזאת בשונה מהמקרה נשוא ההחלטה בע"א 3617/11 אותה מאזכרת המבקשת בבקשתה.

4. בנסיבות אלה, העובדה שחלק מן הפיצוי הוא עבור נזקי העתיד, כשלעצמה, אין בה די כדי להצדיק עיכוב ביצוע פסק הדין הכספי.

5. אשר על כן, אני דוחה את הבקשה.

המזכירות תשלח העתק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, כ"ט טבת תשע"ד, 01 ינואר 2014, בהעדר הצדדים.

יעל אילני, שופטת
סגנית נשיאה

יעל אילני, שופטת
סגנית נשיאה


מעורבים
תובע: נועה סבן
נתבע: חזן
שופט :
עורכי דין: