ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלדד אסקיף נגד אברהם עקיבא :

בפני כבוד השופטת שרון הינדה

תובע

אלדד אסקיף

נגד

נתבעים
1.אברהם עקיבא
2.שירביט חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

1. לפניי תביעה לפיצוי בגין נזק שנגרם לרכבו של התובע כתוצאה מתאונה שארעה ביום 2.9.12 בכפר מלל.

2. עפ"י הנטען בכתב התביעה, טרקטור הנהוג בידי הנתבע 1 והמבוטח ע"י הנתבעת 2 נסע לאחור ופגע ברכב התובע.

בכתב ההגנה נטען כי רכב התובע נסע במהירות ובחוסר זהירות, לא שמר מרחק ופגע ברכב הנתבעים שעמד ועבד באתר בנייה.

3. בדיון שהתקיים בפני נחקרה נהגת רכב התובע ( להלן: "נהגת התובע") והנתבע 1.

4. בעדותה טענה נהגת התובע כי הנתבע 1, נסע לאחור, לא הבחין בה ופגע ברכבה.
עוד טענה נהגת התובע כי ראתה את הטרקטור נוסע לאחור, ניסתה לנסוע לאחור כדי לברוח ממנו אולם התחפרה ולא הצליחה להזיז את רכבה. כן טענה כי צפרה וצעקה לטרקטור אולם הדבר לא הועיל ובסופו של דבר הטרקטור פגע ברכבה.

5. הנתבע 1 טען בעדותו כי לא נסע לאחור אלא היה בנסיעה ישר, הגיע לכביש, עצר והרגיש את המכה. לטענתו בלם כי יש כביש אספלט ונגמרת הירידה, לא שמע צפצופים ו לו היה נוסע לאחור, היה מועך את רכב התובע.

6. גרסת הנתבע 1 בדבר עמידתו במטרה להשתלב בכביש הראשי נשמעה לראשונה בעדותו בדיון בפניי. בהודעה לחברת הביטוח נרשם כי נהג באתר עבודה בהוד השרון כשהוא מיישר שטח אדמה חול ורגבים בין בניינים ולפתע כשעצר הרגיש מכה מאחור וראה רכב שהתנגש בו. בכתב ההגנה נמסרה גרסה שלישית בדבר אי שמירת מרחק ופגיעה בו מאחור על ידי רכב התובע כשעמד ועבד באתר הבניה.

7. לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים ועיינתי בכתבי הטענות ובראיות שהוצגו בפני סבורני כי נהגת התובע הציגה גרסה פוזיטיבית סדורה ועקבית המתיישבת עם תמונות הנזק ועם ההודעה לחברת הביטוח, בעוד שהנתבעים הציגו מספר גרסאות עובדתיות שונות פעם נטען כי הנתבע 1 נסע ישר, פעם עמד ופעם נהג באתר עבודה ויישר אדמה, לפיכך ולאור הסתירות בגרסת הנתבעים, אני מקבלת את גרסת התובע.

8. סיכומו של דבר אני מקבלת את התביעה ומחייבת את הנתבעים באמצעות הנתבעת 2 לשלם לתובע סך של 12,005 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום 12.9.12 ועד מועד התשלום בפועל וכן אגרת בית משפט כפי ששולמה בפועל ושכ"ט עו"ד בשיעור 17.7%.

המזכירות תשלח פסק הדין לצדדים בדואר.

ניתן היום, כ"ט טבת תשע"ד, 01 ינואר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלדד אסקיף
נתבע: אברהם עקיבא
שופט :
עורכי דין: