ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מקסים קרבצ'וק נגד "מטבחי אניס" רעננה 3972742 :

בפני כבוד השופטת רקפת סגל מוהר

תובע

מקסים קרבצ'וק

נגד

נתבעת

"מטבחי אניס" / י.ד. תעשיות עץ בע"מ
ח.פ. 513457325
רח' האוגדה 5, א.ת. מעלה אדומים

פסק דין

1. בתאריך 30.6.11 הזמין התובע אצל הנתבעת מטבח לדירה חדשה שרכש באור עקיבא.
במעמד ההזמנה ולאחר תכנון ועיצוב המטבח על ידי מעצבת מטבחים מטעם הנתבעת, שילם התובע לנתבעת סך של 21,000 ₪.

2. בעקבות התכנון ובהתאם לו ביקש התובע מחברת הבנייה שבנתה את הדירה לבצע הזזה של מיקום נקודת הגז במטבח. בהמשך, ביצעה הנתבעת בתכנון המטבח שינויים נוספים אשר כללו הזזה של מיקום ארון התנור אל מתחת לכיריים ו הזזת הכיריים ממקומן המקורי באופן שלטענת התובע חייב את החלפת השיש.

3. לטענת התובע, על אף פניות חוזרות שלו אל הנתבעת בבקשה כי תדאג לתיקון ליקויים שנוצרו עקב שינויי התכנון הנ"ל היא לא עשתה כן ובסופו של דבר נאלץ הוא לתקנם בעצמו, בעזרת חברים.

4. לתמיכת טענותיו צרף התובע לכתב התביעה את שרטוט התכנון המקורי ובמהלך הדיון בבית המשפט הוסיף הוא והציג בפני הן את שינויי התכנון שהוצעו על ידי הנתבעת (ת/1) והן תצלומים המלמדים על האופן בו הותקנו לבסוף רכיבי המטבח ומכשירי החשמל השונים , על ידו (ת/2-ת/6) לרבות ראיה בדבר הצורך בהחלפת השיש (ת/7).

5. משתוקנו הליקויים ואין הוא דורש עוד את תיקונם על ידי הנתבעת כפי שע שה בכתב התביעה בעת שזה הוגש על ידו, עותר התובע כעת לחיוב הנתבעת בתשלום פיצוי כספי בגין הטירחה ועוגמת הנפש שנגרמו לו ואשר לטענתו נעוצים בתכנון הראשוני הלקוי של המטבח אשר הביא בעקבותיו את הצורך בביצוע שינויים והוצאות כספיות מיותרות.

6. להגנתה טוענת הנתבעת כי התכנון הראשוני של המטבח נעשה בשיתוף מלא עם התובע וכי בשלב שבו נתגלה הצורך לבצע בתכנון זה שינויים ותיקונים, הוצע על ידה פתרון פשוט וזול, אלא ש התובע אשר הסכים לפתרון זה בתחילה, החליט בסופו של דבר לדחותו.

7. התובע שאישר טענות אלה, הסביר כי חתם על התכנון הראשוני תוך הסתמכות על הצעותיהם של אנשי המקצוע מטעם הנתבעת שכן הוא לא אדריכל או מעצב במקצועו והוסיף כי מכיוון שהפתרון שהוצע לתיקון הליקויים כרוך היה בחיתוך דופן ארונות המטבח, הוא סרב לביצועו , וכדבריו: "לא הסכמתי כי זה נראה מבחינתי לא אסתטי ולא מספיק ראוי לעלות המטבח כפי ששלמתי".

8. לאחר ששמעתי ובחנתי את טענות הצדדים, מסקנתי היא כי דין התביעה להתקבל, בחלקה.
לטעמי, העובדה שהתובע חתם בשעתו על תכנון המטבח הראשוני אשר הוכן עבורו על ידי אנשי מקצוע מטעם הנתבעת, אין בה כדי להעלות או להוריד לעניין אחריותה של הנתבעת על הליקויים שנמצאו בתכנון זה בשלב הוצאתו אל הפועל. בנוסף לכך, תמימת דעים אני עם התובע הטוען כי לא חייב היה להסכים לפתרון שהוצע על ידי הנתבעת, במיוחד כשלטענתו אשר לא נסתרה, הציע לו מתקין המטבח מלכתחילה פתרון טוב ואסתטי יותר – זה שבוצע בסופו של דבר על ידו – אלא שהנתבעת לא אישרה אז את ביצועו.
במצב דברים זה, לנוכח הנזק המוכח שנגרם לתובע עקב הצורך בהחלפת שיש ( 4,000 ₪) ותשלום שכ"ט עורך דין אשר הכין עבורו מכתב התראה שלא הועיל (1,180 ₪), וכשלדעתי זכאי הוא לפיצוי נוסף בגין עוגמת הנפש והטירחה שנגרמו לו כתוצאה מרשלנות הנתבעת בהכנת התכנון הראשוני של המטבח, הנני מחייבת אותה לשלם לו פיצוי כולל בסך 6,000 ₪.
סכום זה, בתוספת הוצאות בסך 500 ₪, ישולם בתוך 30 יום, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק, עד ליום התשלום בפועל.

זכות להגשת בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה, בתוך 15 ימים.

המזכירות תשלח לצדדים את פסק הדין בדואר רשום.

ניתן היום, כ"ח טבת תשע"ד, 31 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מקסים קרבצ'וק
נתבע: "מטבחי אניס" רעננה 3972742
שופט :
עורכי דין: