ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דני שלום נגד דוד ישי :

בעניין:
דני שלום

המבקש
נ ג ד

 1. דוד ישי
 2. נלי ישי
 3. שושנה אוסדון
 4. שמעון אוסדון
 5. מיכאלה רגב
 6. יוסף דוד רגב
 7. דינה תדמור
 8. אלכסנדר (יהודה) תדמור
 9. נעים שלום
 10. תמר שלום
 11. ברונו ביסרואר
 12. פביאו ביסרואר
 13. רפאל כהן
 14. צפורה כהן
 15. קים מלכיאור
 16. אילנית רוזה מלכיאור ששון
 17. ירון טל

המשיבים

ב"כ המבקש: עו"ד דורון לנגה
ב"כ משיבים 1-2: עו"ד מרדכי מלכה
משיבים 3-16: באמצעות משיב 6, מר יוסף רגב
משיב 17: בעצמו

החלטה

1. עניינה של החלטה זו בבקשות ובהודעות שהוגשו על ידי הצדדים לאחר החלטתי מיום 8.12.13, ובראשן בקשת משיבים 3-16 לעיון חוזר בהחלטה זו.

2. אקדים ואומר, כי לא מצאתי עילה לשנות את החלטתי מיום 8.12.13. כפי שעולה מאותה החלטה, בית המשפט מודע היטב לעובדה שהדיירים בבניין משלמים "מחיר" כבד בשל הסכסוך הקיים בין המבקש לבין משיב 1, וכי סבלם של הדיירים רב מאד. אלא שמהטעמים אותם פירטתי בהחלטתי, הגעתי לכלל מסקנה שיש קושי לכאורי בקיום הליך הבוררות לפני משיב 17, ובשל כך נעתרתי לבקשת המבקש והוריתי על מתן צו מניעה זמני כמבוקש. עם זאת ובצד זאת, הצעתי דרך מהירה למינוי בורר חלופי, תוך שקבעתי שאם יסתבר כי המבקש "גורר רגליים", כי אז ניתן יהיה לפנות לבית המשפט בבקשה שיסיר את צו המניעה ויאפשר את קיום הליך הבוררות לפני משיב 17. אלא שלמרבה הצער, משיבים 1-2 דחו הצעה זו במהירות ובנחישות, וגם דחייתם של הדיירים לא איחרה לבוא. על פני הדברים נראה, כי אילו המשיבים היו פועלים בהתאם למתווה שקבעתי בהחלטתי מיום 8.12.13, הרי שכיום ניתן היה כבר למנות בורר חלופי ולהתחיל בהליכי הבוררות. בית המשפט לא רואה מקום למחוק את הצעתו – כבקשת משיבים 1-2 – אלה דווקא לחזור עליה. בית המשפט סבור כי ראוי שהמשיבים ישובו וישקלו בדבר.

3. משיבים 1-2 מבקשים כי בית המשפט יחייב את המבקש להפקיד ערובה בסך של מיליון ₪ כתנאי לעיכוב הליכי הבוררות. לא ראיתי מקום לעשות זאת. ב"כ המבקש הודיע כי הוא צירף לבקשה למתן צו מניעה זמני ערובות בהתאם להוראות הדין, ובשלב זה ניתן להסתפק בכך.

4. בשולי הדברים אעיר, כי מדברי הדיירים עולה, שהדבר המעכב את ביצוע העבודות על ידי היזם החדש הוא קיומה של הערת אזהרה הרשומה על שמו של המבקש. אם אומנם כך הדבר – נראה כי יש מקום לכך שהצדדים יבואו בדברים במטרה למצוא פתרון אשר מצד אחד יאפשר את ביצוע העבודות על ידי היזם, ומצד שני יבטיח את זכויותיו הנטענות של המבקש.

5. סוף דבר. לא ראיתי מקום לשנות מהחלטתי מיום 8.12.13 ואני שב על ההצעה שהובאה בסופה של אותה החלטה.

ניתנה היום, כ"ט טבת תשע"ד, 01 ינואר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דני שלום
נתבע: דוד ישי
שופט :
עורכי דין: