ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בית חולים נהריה נגד משה שמעון בן חמו :


בפני כבוד הרשמת דנה עופר

המבקש

משה שמעון בן חמו

נגד

המשיב

בית חולים נהריה

החלטה

לפניי התנגדות לביצוע תובענה שהוגשה נגד המבקש בגין אגרת חדר מיון. כן לפניי תגובת המשיב לטענות המבקש.

לטענת המבקש, פנה לחדר המיון ביום 4/1/09, בעקבות תאונת דרכים שאירעה בדרכו לעבודה. מאחר והמוסד לביטוח לאומי הכיר בתאונה כתאונת עבודה, פנה למוסד לביטוח לאומי, על מנת לשלם את החוב לבית החולים. המוסד לביטוח לאומי הפנה אותו לקופת החולים הכללית, בה הוא חבר. משום מה, סירבה קופת החולים לשאת בתשלום, על אף פניות חוזרות ונשנות של המבקש אליה, ושבה והפנתה אותו למוסד לביטוח לאומי. המבקש מבקש לקבל רשות להתגונן, על מנת שיוכל לצרף להליך את קופת החולים ו/או את המוסד לביטוח לאומי, כדי שמי מהם י ישא בתשלום החוב.

לטענת המשיב, במקרה של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, על הנפגע לשלם את החוב בעצמו, או להמציא התחייבות של קופת החולים לשלם את החוב. המשיב אף פונה בעצמו לקופת החולים באמצעות רשימה של מטופלים שהם חברי הקופה, וקופת החולים על פי שיקול דעתה מוציאה התחייבויות לתשלום. במקרה הנוכחי לא נמסרה התחייבות קופת החולים לתשלום. טענות המבקש מופנות כלפי התנהלות קופת החולים ועל כן עליו לשלם את החוב ולפעול בהליכים כלפי קופת החולים.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, אני רואה לנכון ליתן למבקש רשות להתגונן, ולו על מנת לאפשר לו לצרף כצדדים שלישיים את קופת החולים ו/או את המוסד לביטוח לאומי, על פי שיקול דעתו. נראה כי המבקש פעל כנדרש, פנה לגורמים המבטחים והופנה מאחד לשני, כאשר למרות הכיסויים הביטוחיים השונים, בסופו של דבר, הוא נאלץ להתמודד בעצמו מול תביעת המשיב. לטענת המבקש, אין לו אמצעים לשלם את החוב ולהגיש לאחר מכן תביעה.

בנסיבות אלה, אני מורה על קבלת ההתנגדות.

הליכי הוצל"פ מעוכבים. התצהיר ישמש כתב הגנה.

נוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר.

התובע יגיש תצהיר מטעמו, יחד עם רשימת מסמכים והעתקי המסמכים, בהתאם לתקנה 214ב1(1), תוך 30 יום מקבלת החלטה זו.

אם לא יוגש תצהיר מטעם התובע, תוך המועדים שנקבעו לעיל, תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

המבקש רשאי להגיש הודעת צד שלישי, תוך 45 יום מקבלת החלטה זו.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.
ניתנה היום, כ"ט טבת תשע"ד, 01 ינואר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בית חולים נהריה
נתבע: משה שמעון בן חמו
שופט :
עורכי דין: