ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מייק ואן קול נגד כבוד השופטת דבורה ברלינר :

בג"ץ 8740/13 - א'

העותר:
מייק ואן קול

נ ג ד

המשיבים:
1. כבוד השופטת דבורה ברלינר

2. כבוד הרשמת אסתר נחליאלי -חיאט

בקשה לפטור מאגרה

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה לפטור מתשלום אגרה.

ראשית אציין כי המבקש פותח את בקשתו בטענה כי "ראוי ונכון" שהבקשה לא תטופל על-ידִי (וגם לא על-ידי כבוד הרשמת בנמלך), זאת – לדבריו – בשל דעה קדומה. אין כל יסוד לבקשה זו. יובהר כי הבקשה כלל אינה מנומקת, מעבר לעצם תחושתו של המבקש בדבר קיומה של "דעה קדומה".

לגופם של דברים: כפי שקבוע בדין, וכפי שהובהר פעמים רבות (יצוין כי המבקש הגיש אין ספור בקשות פטור בהליכים קודמים), בעל-דין המבקש פטור מתשלום אגרה נדרש להוכיח חוסר יכולת כלכלית וכן להראות כי ההליך מגלה עילה. בענייננו, איני רואה צורך להרחיב בעניין המצב הכלכלי, שכן לא שוכנעתי, על פני הדברים, כי ההליך מניח תשתית עובדתית ומשפטית למתן סעד של בית משפט זה בשבתו כבג"ץ.

אציין, כי דרך ההתבטאות המשתלחת והמאיימת של העותר – כפי שעולה מכתבי בי-דין שבתיק – מטילה צל כבד על ההליך. כמו-כן, אני רואה לנכון להפנות לדברים שכתב בית משפט זה, בהליך בג"ץ אחר שיזם העותר (שנדחה על-הסף תוך חיוב העותר בהוצאות לטובת אוצר המדינה):

בשולי הדברים אמליץ בפני העותר להסתייע בייצוג משפטי מקצועי. מהלך זה צפוי להקל על העותר ולאפשר לו לנתב את טענותיו לאפיקים המשפטיים הנכונים ולהימנע מנקיטת הליכי סרק, באופן אשר צפוי לחסוך משאבים הן לעצמו, הן לשלל הערכאות הדנות בענייניו (בג"ץ 5311/13, החלטה מיום 6.8.2013).

הבקשה נדחית. האגרה תשולם תוך 14 ימים מעת המצאת החלטה זו, שאם לא כן יימחק ההליך ללא הודעה נוספת.

ניתנה היום, ה' בשבט תשע"ד (6.1.2014).

גיא שני, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: מייק ואן קול
נתבע: כבוד השופטת דבורה ברלינר
שופט :
עורכי דין: