ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק מסיקה נגד פקיד שומה מס הכנסה אשקלון :

ע"א 3643/05 - ב'

המבקשים:
1. יצחק מסיקה

2. יהודה חסיד

נ ג ד

המשיב:
פקיד שומה מס הכנסה אשקלון

בקשה לעיכוב הליכים של בית המשפט המחוזי
בבאר-שבע מיום 23.2.05 בעמ"ה 502/04 וב-503/04
שניתן על-ידי כבוד השופט יוסף אלון

החלטה

1. המבקשים הנם בעלי המניות בחברת מתח גבוה בע"מ אשר חדלה מפעילות בשנת 2000. עד לשנת 1999 משכו המבקשים מהחברה סכומים שונים שהסתכמו ב – 736,000 ש"ח. פקיד השומה ראה בסכומים אלה שכר עבודה ולכן חייבם בשומה בתשלום מס בגין משיכת כספים אלו.

ערעורם על קביעת פקיד השומה לבית המשפט המחוזי נדחה. בית המשפט דחה את גרסתם לפיה, המדובר בהלוואת בעלים מהחברה שכן גרסה זו לא הועלתה במסגרת נימוקי הערעור, במהלך הבאת הראיות, אלא רק בסיכומים בכתב שהוגשו לקראת סיום ההליך בבית המשפט. בנסיבות אלו, קיבל בית המשפט את עמדת המשיב ודחה את הערעורים.

2. המבקשים ערערו על החלטת בית המשפט המחוזי לבית משפט זה. לערעורם צירפו בקשה לעיכוב הליכים בתיק וזו העומדת להכרעתי.

דין הבקשה להידחות. הבקשה לעיכוב ההליכים הנה לאקונית וחפה מכל נימוק שיתמוך בה. כידוע, עצם הגשת הערעור לבית המשפט אינה מצדיקה להיעתר לבקשה לעיכוב הליכים וממילא מקום בו הבקשה אינה נתמכת בנימוקים המצדיקים סטייה מכלל זה, אין מקום להיעתר לה.

בחינת הבקשה לגופה מביאה למסקנה דומה. בית המשפט המחוזי נימק את החלטתו בדחיית גרסתם העובדתית של המבקשים היות והיא הועלתה בשלב מתקדם של ההליך. כידוע, ערכאת הערעור תמשוך ידה, ככלל, מלהתערב בממצאים עובדתיים שנקבעו על ידי הערכאה הדיונית (ע"א 2989/95 מרים קורנץ נ' מרכז רפואי ספיר - בית חולים, פ"ד נא(4) 687). אשר על כן, המבקשים לא הצביעו על כך שסיכויי ערעורם התלוי ועומד גבוהים דיים כדי להצדיק את עיכוב ההליכים כמבוקש. כמו כן, פסק דינו של בית המשפט המחוזי מאשר חיוב כספי שהוטל על המבקשים. במקרים כגון דא, השבת המצב לקדמותו, במידה ויזכו המבקשים בערעורם, אינה צפויה להיתקל בקשיים.

לנוכח האמור, דין הבקשה להידחות.

ניתנה היום, כ"ג באייר תשס"ה (1.6.05).


מעורבים
תובע: יצחק מסיקה
נתבע: פקיד שומה מס הכנסה אשקלון
שופט :
עורכי דין: