ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אירינה חוחשוילי נגד אורנה בלום :

בפני כבוד השופט בדימוס, משה אלטר
תובעת
אירינה חוחשוילי

נגד

נתבעת
אורנה בלום

פסק דין

1. רכבה של התובעת, מאזדה 3 מספר רישוי 58-811-60 (להלן: "המאזדה") נפגע וניזוק בתאונת דרכים שאירעה ביום 5/6/13 ,בשד' הגעתון בנהריה (להלן: "התאונה").

בתאונה היה מעורב רכב סיטרואן c-4 , מספר רישוי 63-180-64 (להלן: "הסיטרואן"), שהיה נהוג בידי הנתבעת.

2. לטענת התובעת, התאונה אירעה באשמתה של הנתבעת. לכן הגישה התובעת את התביעה שבפניי, בה היא עותרת לחייב את הנתבעת לפצותה בגין הנזקים שנגרמו לה, לטענתה, כתוצאה מהתאונה.

לטענת הנתבעת, התאונה אירעה באשמתה של התובעת. לכן היא מבקשת לדחות את התביעה ולחייב את התובעת בהוצאות משפט.
ראוי לציין שבכתב ההגנה גם עתרה הנתבעת לחייב את התובעת לשלם לה "סכום של הפסד יום עבודה וכן הוצאות תיקון הנזק" שנגרם לסיטרואן, כתוצאה מהתאונה, אולם מאחר והיא לא טרחה להגיש תביעה שכנגד, אתעלם מעתירתה זו.

3. עובר לאירוע התאונה היו שני כלי הרכב המעורבים בתאונה במצב של עצירה מוחלטת, לפני צומת הרחובות שד' הגעתון – וייצמן בנהריה, זאת בשל אור אדום ברמזור שבצומת. המאזדה עמד בנתיב האמצעי מתוך שלושה נתיבים, המיועד לנסיעה ישר, לכיוון מערבה. הסיטרואן עמד במקביל למאזדה, בנתיב השמאלי, המיועד לנסיעה שמאלה, לרח' וייצמן.

על אשר אירע לאחר שהאור ברמזור התחלף לירוק יש בפניי שתי גרסאות. מחד, גירסת התובעת, לפיה הסיטרואן, שהיה צמוד למאזדה, החל בנסיעה תוך כדי סטיה ימינה, בעוד המאזדה במצב של עצירה, ותוך כדי כך הצד הקדמי ימני של הסיטרואן פגע בפינה הקדמית שמאלית של המאזדה ומאידך, גירסת הנתבעת, לפיה לאחר שהאור ברמזור התחלף לירוק, היא החלה בנסיעה ישר ועוד לפני שהחלה בפניה שמאלה, בצומת, הרגישה שמשהו פוגע בסיטרואן.
לאחר שבחנתי את טיעוני הצדדים, כעולה מכתבי הטענות ושמעתי את עדויות הנהגות המעורבות בתאונה ונתתי את דעתי למיקום הנזקים בשני כלי הרכב, אני קובע כי התאונה אירעה באשמתם המשותפת של שתי הנהגות, שלא טרחו לשמור מספיק מרחק האחת מהשנייה (נצמדו לקו המפריד בין שני הנתיבים). מידת רשלנותן זהה, היינו כל אחת מהן נושאת ב – 50% מהאחריות לאירוע התאונה.

4. לאור קביעתי בסעיף 3 דלעיל כי הנתבעת נושאת ב – 50% מהאחריות לאירוע התאונה, עליה לפצות את התובעת בשיעור של 50% מהנזק שנגרם לה כתוצאה מהתאונה , המסתכם , על פי הראיות שהובאו בפניי, בסכום כולל של 4,441 ₪, כמפורט להלן:

עלות תיקון המאזדה, כעולה מחוות דעת השמאי, (לא כולל מע"מ, לאור העובדה שמאזדה טרם תוקן) - 3,741 ₪.
שכ"ט שמאי - 700 ₪.

5. סיכומו של דבר, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת סך של 2,220.50 ₪ (שזה 50% מ – 4,441 ₪) בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה, 30/7/13 ועד התשלום המלא בפועל.

בנוסף, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת הוצאות משפט בסך 350 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד התשלום המלא בפועל.
בקביעת סכום ההוצאות, שהינו נמוך יחסית, לקחתי בחשבון את רשלנותה התורמת הגבוהה של התובעת.

ניתן היום, א' שבט תשע"ד, 02 ינואר 2014, בהעדר הצדדים.

למזכירות: נא לשלוח את העתק פסק הדין לצדדים.


מעורבים
תובע: אירינה חוחשוילי
נתבע: אורנה בלום
שופט :
עורכי דין: