ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נזיה עלי נאסר נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופטת אסתר הלמן
העוררים

  1. נזיה עלי נאסר
  2. חאלד עאזם

נגד
המשיבה
מדינת ישראל

נוכחים: בשם העוררים עו"ד מוסטפא אבו אחמד.
בשם המשיבה פקד אלחנן שחר ורס"מ חיים גנון.
העוררים בעצמם, הובאו על ידי הליווי.

בית המשפט קמא נעתר לבקשת המשיבה והורה על הארכת המעצר עד ליום 05/01/14 שעה 13.00 וזאת על מנת לאפשר הגשת כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים, בהסתמך על הצהרת התובע.

פרוטוקול

ב"כ העוררים: חוזר על נימוקי הערר ומוסיף, התיק מלווה על ידי פרקליט כבר מיום ראשון, היום להגיע לבית המשפט ולקבל את חמשת הימים שביקשו, גם זה מדבר בעד עצמו. גם עקרונית לגבי ההחלטה, במקרה אני רואה את ההחלטה של כבוד השופט מ. מרגלית, שחברי לא מתייחס לזה. אותה פרקליטה כנראה שיש להם סטנדרט לגבי הניסוח, גם בית המשפט מותח ביקורת ואומר אי אפשר. חמישה ימים להגיש כתב אישום על שתי עדויות וחצי.

ב"כ המשיבה: מציג את תיק החקירה לעיונו של בית המשפט. אמרתי גם בבית המשפט קמא, כמו שבית המשפט מתרשם מהקלסר. הפרקליט שליווה את התיק לצערנו חולה, והפרקליטה עברה רק היום על התיק בבוקר והחליטה לתת הצהרה. היא לא תספיק להכין את כתב האישום עד יום שישי.

ב"כ העוררים: אבקש שהם ישתחררו לפחות ביום שישי עד השעה 14.00.
חוזר על נימוקי הערר ומוסיף, כי טעה בית המשפט קמא עת נעתר לבקשת המשיבה והורה על מעצרם של העוררים למלוא התקופה המבוקשת. לפי הדיונים שהיו בהארכות המעצר, ברור הוא שמדובר בתיק שאינו כולל חומר רב, אפשר להכין כתב אישום ולהגישו תוך 24 שעות. אני יורד מהטענה לגבי נוסח הצהרת התובע, לאור הערת בית המשפט ומבקש לצמצם את הימים למינימום האפשרי.

ב"כ המשיבה: כאמור, אנו סבורים כי בית המשפט קמא צדק בהחלטתו, מן הדין ומן הצדק, לדחות את הערר.

החלטה

בית המשפט קמא נעתר לבקשת המשיבה והורה על הארכת המעצר עד ליום 05/01/14 שעה 13.00 וזאת על מנת לאפשר הגשת כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים, בהסתמך על הצהרת התובע.

הערר שבפני מכוון כנגד אורך תקופת המעצר שהוקצבה לצורך הגשת כתב האישום.

לאחר ששמעתי טיעוני הצדדים, שוכנעתי כי דין הערר להידחות.

מדובר בחקירה מאומצת שבוצעה בתוך מספר ימים ואשר כללה פעולות חקירה רבות. הדיון היום נערך בשעה 14.46, כך שלמעשה עומד בידי המשיבה פרק זמן לא ארוך לשם הכנת כתב האישום והגשתו לבית המשפט. לא שוכנעתי כי קבלת הערר על ידי קיצור תקופת המעצר עד ליום שישי-03/01/14 תיתן בידי המשיבה זמן מספיק לצורך הכנת כתב האישום.

בעניין זה כבר נקבע כי לא מדובר בעניין טכני ויש ליתן בידי התובע את פרק הזמן הדרוש לו על מנת ללמוד את התיק ולהכין כתב אישום כראוי. בהקשר זה יש לציין כי מאז תיקון 113 לחוק העונשין, התשל"ז - 1977, חובה על המאשימה לפרט בכתב האישום את כל נסיבות ביצוע העבירות, עליהן בכוונתה להסתמך בעת הטיעונים לעונש ומשכך פעולת הכנתו של כתב האישום מצריכה מענה גם על דרישה זו.

סוף דבר, הערר נדחה.

ניתנה והודעה היום כ"ט טבת תשע"ד, 01/01/2014 במעמד הנוכחים.

אסתר הלמן, שופטת

הוקלד על ידי חנה טוריק


מעורבים
תובע: נזיה עלי נאסר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: