ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ווק אפ תאי בע"מ נגד מנהל מס ערך מוסף חיפה :

ע"א 6924/13 - ב'

המערערת:
ווק אפ תאי בע"מ

נ ג ד

המשיב:
מנהל מס ערך מוסף חיפה

בקשה לפטור מעירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה לפטור מהפקדת עירבון. הבקשה הוגשה במסגרת ערעור על פסק-דין של בית המשפט המחוזי בחיפה, בענייני מיסוי.

עיינתי בבקשה וכן בתגובתו של המשיב, ובאתי לכלל מסקנה כי אין בסיס למתן הפטור המבוקש.

כפי שמציינת המערערת עצמה, התנאי הראשון למתן פטור מעירבון הוא הוכחת חוסר יכולת כלכלית. אולם, כידוע, בעל-דין הטוען לחוסר יכולת כלכלית אינו יכול להסתפק בטענות כלליות, אלא נדרש להציג נתונים מפורטים ולתמוך את בקשתו באסמכתאות מלאות ועדכניות. המערערת לא עמדה בנטל זה.

ראשית אציין כי המערערת שילמה את מלוא האגרה. כמו-כן, המערערת מיוצגת על-ידי עורך-דין. מעבר לכך, המערערת טוענת כי מצבה הכלכלי רע וכי היא הפכה לחדלת פירעון. אולם, טענותיה של המערערת בעניין זה כלליות בלבד, והמסמך היחיד שצורף להוכחת מצבה הכלכלי הוא הודעה משנת 2010 בעניין החלת הגבלות. ברי כי לא מדובר בתשתית עובדתית וראייתית מלאה, כנדרש בבקשה לפטור מעירבון. זאת ועוד, המערערת טוענת כי ניסתה לגייס את העירבון "באמצעות גורמים רבים", אולם גם טענה זו לא זכתה לפירוט ואינה נתמכת במסמכים כלשהם (ראו והשוו בש"א 6411/11 שני נ' עו"ד חבר, נאמן לנכסי החייב (3.10.2011); בש"א 9998/09 ונדר נ' בנק דיסקונט למשכנתאות בע"מ (17.12.2009)). יודגש, כי אין בבקשה נתונים כלשהם על-אודות המצב הכלכלי של בעלת המניות במערערת. לבסוף אציין, כי בבית המשפט המחוזי חויבה המערערת בתשלום הוצאות בסך של 15,000 ₪. סכום זה, לדברי המשיב, טרם שולם. נתון זה מבליט את חשיבותו של העירבון בשלב הערעור, ומגביר את הנטל המונח על כתפיה של מבקשת הפטור – נטל שבו, כאמור, לא עמדה.

אשר על כן, דין הבקשה להידחות אף ללא צורך לבחון את סיכויי ההליך. עם זאת, בנסיבות העניין, בשים לב לסכום ההוצאות בבית המשפט המחוזי ובמעמדם של הצדדים, יופחת העירבון לסך של 25,000 ₪. סכום זה יופקד תוך 14 ימים, שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה.

ניתנה היום, ד' בשבט תשע"ד (5.1.2014).

גיא שני, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: ווק אפ תאי בע"מ
נתבע: מנהל מס ערך מוסף חיפה
שופט :
עורכי דין: