ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מג'ד ברבר נגד מדינת ישראל :

ע"פ 2327/02

כבוד השופטת ע' ארבל

כבוד השופט ס' ג'ובראן

המערער:
מג'ד ברבר

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

תאריך הישיבה:
כ"ד באייר תשס"ה
(2.6.2005)

בשם המערער:
עו"ד מאהר חנא

בשם המשיבה:
עו"ד רחל מטר

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

המערער הועמד לדין בפני בית המשפט המחוזי בירושלים, באשמת ביצוען של מספר עבירות: חברות בארגון טרור, ניסיון רצח, שידול לחבלה בכוונה מחמירה, קשירת קשר לבצע פשע ונשיאת נשק.

בחודש דצמבר 2001, ובעת שהמערער היה מיוצג על ידי סנגור, הוא הודה, מפיו-שלו ובאמצעות בא-כוחו, בעובדות המפלילות שיוחסו לו. בעקבות כך הורשע המערער, ובית המשפט גזר לו עונשי מאסר שהצטברו ל-21 שנים.

בערעור שהגיש לבית משפט זה, טען המערער, כי הודאתו בפני בית המשפט המחוזי נבעה מתנאי בידוד ולחץ בהם היה נתון, ולמעשה היא אינה משקפת אמת עובדתית. לנוכח זאת, עתר בא-כוח המערער להשיב את הדיון לבית משפט קמא כדי שהתיק יישמע מראשיתו, ולכך נתנה המשיבה את הסכמתה בהודעה שהוגשה מטעמה לבית המשפט ביום 31.3.2005.

לאחר שקיבלנו הסברים מפיה של עו"ד מטר באשר לשיקולים שהביאו את המשיבה להסכים לקבלת הערעור, שוכנענו כי צעד זה מתחייב, ועל כן אנו מחליטים לקבל את הערעור, לבטל את פסק-דינו של בית המשפט המחוזי, ולהחזיר אליו את הדיון כדי שיקיימו מראשיתו, בפני מותב חדש.

לנוכח הסכמת המערער ובא-כוחו, ומכוח סמכותנו לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996, אנו מורים על הארכת מעצרו של המערער בתשעים ימים שתחילתם היום, בכפוף לזכותו של המערער לעתור בפני בית המשפט המחוזי לעיין פעם נוספת בשאלת מעצרו, ובלבד שתהיה בידו עילה לכך.

ניתן היום, כ"ד באייר תשס"ה (2.6.2005).


מעורבים
תובע: מג'ד ברבר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: