ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שרית חסון נגד סהר חברה לביטוח בע"מ :

רע"א 3983/05 - א'

המבקשים:
1. שרית חסון

2. נתנאל טוז

נ ג ד

המשיבה:
סהר חברה לביטוח בע"מ

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. בפני בקשה לפטור מאגרה ועירבון. ההליך עצמו עניינו בהשגה על שתי החלטות של בית המשפט המחוזי בחיפה בתביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975. האחת בה נדחתה בקשה לתשלום תכוף, והשנייה בה נדחתה בקשה למינוי מומחה. לטענת המבקשת 1, מצבה הכלכלי קשה. היא אם חד הורית המתפרנסת מקצבת הבטחת הכנסה. היא מתגוררת בדירת עמידר. אין לה רכוש נוסף ויש לה חובות. בה בעת, סיכויי ההליך טובים וממילא תקבל פיצויים מן המשיבה שניתן יהיה להיפרע מהם בגין הוצאות – כי ייפסקו בהליך זה.

2. לאחר עיון בחומר שבפני ובטענות הצדדים, נחה דעתי כי דין הבקשה להתקבל בחלקה. אשר למצב הכלכלי, הרי שנראה כי זה אינו בטוב שעה שהמבקשת 1 זכאית לגמלת הכנסה ומתגוררת בדירת עמידר. יחד עם זאת, לא נתבהר המצב הכלכלי באופן מלא משעה שלא צורפו תדפיסי חשבון בנק ולא הובאה ראיה לעניין צו הפינוי מן הדירה. כן עולה מתגובת המשיבה כי סכומים כספיים ששולמו במסגרת תשלום תכוף לא בהכרח הוצאו לטיפול במבקש מס' 2. אשר לסיכויי ההליך, הגם שהוא מגלה עילה הרי שלא שוכנעתי כי סיכוייו טובים הם, בעיקר באשר לטענות לעניין אי מינוי המומחה.

3. התוצאה העולה מן הנתונים שלעיל היא כי יש להפחית בתיק זה את האגרה ולהעמידה על סך של 300 ₪ שישולמו תוך 10 ימים מעת ההמצאה. אשר לעירבון, הרי שיש לקבוע עירבון בתיק זה, אך ניתן להפחיתו במידת מה בשל המצב הכלכלי שהוכח. אני קובע אפוא עירבון בסך 10,000 ₪ בהליך זה. נוכח העובדה כי אכן צפוי מבקש מס' 2 לקבל סכום פיצויים העולה על סכום העירבון בהליך זה, נכון אני להסתפק בחלופת עירבון תחת הפקדת הסכום במזומן. המבקשים יוכלו אפוא להפקיד בבית המשפט הודעה לפיה הם מאפשרים למשיבים לקזז ללא תנאי מסכום הפיצויים שייפסק סך של 10,000 ₪ בגין הוצאות ההליך דנן. סכום זה ישא ריבית והצמדה כחוק. ההודעה האמורה או העירבון יופקדו תוך 10 ימים מעת ההמצאה. בהיעדר תשלום אגרה או הפקדת עירבון, יימחק ההליך או יידחה – לפי העניין – ללא התראה נוספת.

ניתנה היום, כ"ז באייר התשס"ה (5.6.2005).


מעורבים
תובע: שרית חסון
נתבע: סהר חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: