ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קאסם חמדה מחמוד נגד שר הפנים :

בג"ץ 3438/05

כבוד השופט א' רובינשטיין

כבוד השופטת א' חיות

העותרים:
1. קאסם חמדה מחמוד

2. צוץ עאטף עאיש

נ ג ד

המשיב:
שר הפנים

עתירה מיום 6.4.05 למניעת גירושו או הוצאתו של העותר מס' 2 מן הארץ עד לתום ההליכים

בשם העותרים:
עו"ד פוקרא מוחמד

בשם המשיב:
עו"ד גלעד שירמן

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

פסק-דין

השופט א' רובינשטיין:

א. עניינה של העתירה בבקשת העותרת 1, אזרחית ישראלית והעותר 2, תושב השטחים, כי תאושר בקשתם לאיחוד משפחות. כן מבקשים העותרים, כי יינתן צו ביניים, לפיו יימנע המשיב מלגרש את העותר 2 מהארץ.

ב. לפי הנטען בעתירה, העותרים נישאו ביום 25.9.00, ופנו ללשכת מרשם האוכלוסין בבקשה לאיחוד משפחות. המשיב טוען, כי דין העתירה והבקשה לצו ביניים להידחות על הסף, מן הטעם שהעותרים לא מיצו את ההליכים בפני הרשויות טרם פנייתם בעתירה לבית משפט זה, שכן ממשרד הפנים נמסר כי העותרים כלל לא הגישו בקשה לאיחוד משפחות; המשיב משיג על עצם הגשתה של הבקשה הנטענת, ומכל מקום הטופס המצולם שצורף לבקשה אינו קריא.

ג. דין העתירה להידחות על הסף. אכן טרם פנייה לבית משפט זה יש למצות את ההליכים בפני הרשויות המוסמכות, עם זאת, לא למותר לציין כי אף אילו פנו העותרים לעת הזאת למשיב בבקשה לאיחוד משפחות, במצב החוקי הקיים היתה בקשתם נדחית נוכח החלטת הממשלה וחוק האזרחות והכניסה לישראל (הוראת שעה) התשס"ג-2003, אשר בעקבותיהם אין מתקבלות בקשות חדשות לאיחוד משפחות החל מיום 12.5.02.

ד. נוכח כל אלה אין מקום לצו הביניים. מטבע הדברים יהא בידי העותרים לשוב ולפנות למשיב, ככל שתימצא בידם עילה לכך ואם יחול שינוי במצב המשפטי.

ניתן היום, כ"ד באייר תשס"ה (2.6.05).

ש ו פ ט ת
ש ו פ ט
ש ו פ ט ת


מעורבים
תובע: קאסם חמדה מחמוד
נתבע: שר הפנים
שופט :
עורכי דין: