ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד חדד נגד אבי אור פרג'ון :


בפני כבוד הרשמת בכירה ורדה שוורץ

מבקש

אבי אור פרג'ון

נגד

משיב

דוד חדד

החלטה

בטרם דיון בבקשה להארכת מועד להגשת התנגדות לביצוע שטר שהוגשה על ידי המבקש, התבקשתי על ידו לבטל צו עיקול שהוטל על חשבונותיו בבנק דיסקונט ובבנק הפועלים.
המבקש צירף דפי חשבון בנק של שני הבנקים הנ"ל ומהם עלה כי המבקש מצוי ביתרת זכות בסך 21,944 ₪ בבנק דיסקונט וביתרת חובה בחשבונו בבנק הפועלים.
טוען ב"כ המבקש כי יתרת הזכות בחשבון הבנק של המבקש בבנק דיסקונט נובעת מפירעון קרן פיצויים לשם תשלום חובות ולמחייה עתידית ולכן אין לראות ביתרת הזכות בחשבון הבנק כמשקפת את התנהלות החשבון במשך כל התקופה.
טועה ב"כ המבקש במטרת הבקשה וההחלטה בתיק זה.
אין מדובר בחקירת יכולת של המבקש לשלם החוב הנטען אלא בבטול צו עיקול שניתן על פניו כדין בחלוף תקופת האזהרה ובלא שהוגשה התנגדות לביצוע במועד.
בעקבות בקשת המבקש לעיכוב הליכים ניתן סעד זמני בכפוף להפקדת עירבון אך הבקשה לבטול עיקול נדחתה מהטעם שנרשם באותה החלטה.
עם זאת, אפשרתי למבקש לעתור לבטול צו העיקול על חשבון הבנק ככל שאותו חשבון מצוי ביתרת חובה שאז אין כל תועלת בהותרת הצו על כנו שכן אינו "תופס" כספים עבור תשלום החוב הנטען ואין בו אלא לגרום למבקש קשיים בניהול חשבונו במסגרת האשראי הנתונה לו.
אלא שהמבקש הראה כי החשבון בבנק דיסקונט ביתרת זכות ולפיכך נתפסו כספים לשם תשלום החוב.
אין מקום לדיון מהי זכות הקדימה של מי מנושי המבקש בכספים אלו ודי בכך שהכספים נתפסו ויכולים לשמש לתשלום החוב במידה והבקשה להארכת מועד או ההתנגדות ידחו.
יש לציין אף כי ככל שהמועד להגשת ההתנגדות יוארך ותינתן רשות להתגונן למבקש גם אז יראו בצו העיקול כסעד זמני שתוקפו לפי הוראות פרק כ"ח לתקנות סד"א התשמ"ד-1984 כך שבקשה לביטולו יש להגיש בהתאם להוראות אותו הפרק בתקנות ולאחר מתן החלטה בבקשה להארכת מועד ובהתנגדות.
הנני להוסיף כי הנני תמהה על טענת המבקש כי אינו מסוגל לקיים את צרכי חייו הבסיסים ביותר עקב צוי העיקול שכן סכום החוב הוא כ 5,500 ₪ והבנק אינו אמור לעכב אצלו סכום העולה על סכום זה.
יש לציין כי בבנק הפועלים אין כל הכנסות למעט קצבת בטוח לאומי ותשלום מאת משרד הבינוי והשיכון. סכום הקצבה אינו ניתן לעיקול וניתן למשוך את סכומו בתקופה של 30 יום לאחר הפקדתו בחשבון הבנק למרות צו העיקול.
לפיכך, הבקשה לבטול צוי העיקול – נדחית.

לחילופין, ניתן לעתור למתן צו לבנק דיסקונט להעביר לתיק בית המשפט את סכום החוב הנקוב בתיק ההוצאה לפועל לשם הפקדתו כפיקדון נוסף בקופת בית המשפט.
לאחר ביצוע הפקדת הכספים ניתן יהיה לבטל את כל ההליכים בתיק ההוצאה לפועל.

ניתנה היום, כ"ג טבת תשע"ד, 26 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דוד חדד
נתבע: אבי אור פרג'ון
שופט :
עורכי דין: