ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין איילה בואנו נגד אבשלום סעד :

בפני כבוד השופט דוד גדעוני
התובעים

  1. איילה בואנו
  2. עמוס בואנו

נגד

הנתבעים

  1. אבשלום סעד
  2. חנה סעד


נוכחים:

תובעת 1 איילה בואנו

תובע 2 עמוס בואנו

נתבע 1 אבשלום סעד

נתבעת 2 חנה סעד

פרוטוקול

התובעת 1 לאחר שהוזהרה כדין והתחייבה: הייתה הצפה בפברואר. נאלצנו לעזוב את הדירה להורים, הנתבע עשה מה שיכל כדי לטפל בהצפה, חזרנו אחרי מס' ימים לגור בבית. הודענו לבעל הדירה שיש רטיבויות בדירות כל הריהוט שהיה הלך כולל הביגוד הוא אמר שהוא ישלם על הארונות אבל אחרי זה שהיה עם אשתו הוא אמר שהיא לא מסכימה. לשאלת בימ"ש באמת לא ציינו את זה בכתב התביעה, קנינו לו גלון צבע, שילמנו לו את השכירויות, ביקשתי ממנו קבלות של חשמל והוא לא נתן לי קבלה הוא אמר שיש לו עוד שוכרים.
ש.ת. אמרנו לו לפני תום תקופת השכירות שאנחנו רוצים לעזוב כי המצב של הבית לא טוב. היו בו רטיבויות.

הנתבע 1: אני מאשר שהם אמרו לי את זה שהם רוצים לעזוב ואמרתי להם שאין בעיה.

התובעת 1: המשכנו לגור עד סוף יוני. בסוף יוני אמרנו שאנחנו עוזבים. הזמנו אותם אלינו הביתה לבדוק שהבית תקין שיחזירו לנו את השיקים הם בדקו והכל היה בסדר והחזירו לנו את השיקים בצורה מסודרת. הכל היה בסדר למחרת עוד התקשרתי לאשתו ובאתי לקחת את הדברים האחרונים שהיו לי בבית. ונפרדנו לשלום.
ש.ת. באותה נקודת זמן ההבנה שלי הייתה שהם יחזירו לי כסף על הארונות. באותה פגישה הסכמנו שהם צריכים לשלם על הארונות, הוא טען שהודעתי לו מדקה לדקה שאני עוזבת את הבית ולכן הוא דרש ממני לשלם על חצי חודש ועל גלון שההוא ביקש ממני. אנחנו הסכמנו שהם ישלמו על ארון אחד, בסך 1,200 ₪ פחות או יותר. הוא אמר שהוא ישלמו כאשר פניתי את הבית.
אנחנו מבינים שבמצב כזה יש קושי לתבוע את הסכומים שתבענו כאשר הסכמנו לקבל 1,100 ₪.
ש.ת. אנחנו מאשרים שנשאר לנו חוב חשמל של 670 ₪. לשאלת בית המשפט הסכום הזה צריך לרדת מהחצי ארון שעליו ויתרנו.
ש.ת. שסיימנו את הפגישה עימם ההבנה הייתה שהם משלמים לנו 1,100 ₪ ובזה נגמר העניין ועזבנו את הבית יום למחרת.
ש.ת. למחרת שנפגשתי איתה היא לא אמרה לי כלום. שהתקשרתי אליו אחרי שהוא הביא לנו את שיק הפיקדון אחרי יומיים, אז הוא אמר שאשתו לא מסכימה לשלם את ה 1,100 ₪.

הנתבע לאחר שהוזהר כדין והתחייב: : הם הודיעו לי באמצע יוני שהם עומדים לעזוב ואז הייתה פגישה ואז הוא אמר לי אני צריך לשלם ואמרתי לו שאין בעיה שאני אקזז את זה מהחשמל. אני מוכן לקבל את זה שחוב החשמל שנותר עומד על 670 ₪, זה היה קצת יותר אבל אני מוכן לקבל שזה 670 ₪. הוא אמר לי שהארונות זה 2,400 ₪ ואמרתי לו שאני מוכן. הייתה פגישה אח"כ בבית וסיכמנו שאת הארון הוא יקבל 2,400 ₪ שהחשמל יקוזז מזה, שכירות של חצי חודש אחרון שהוא היה מחויב לשלם את זה, ואמרתי לו שהבית יהיה צבוע ונקי.
ש.ת. עוד לפני שהיא יצאה מהבית אמרתי לתובע שיבוא ונגמור את זה בצורה מכובדת. נתתי לו לאחר יום יומיים את יתרת השיקים ואת השיק פיקדון. מבחינתי ההבנה שלי הייתה שאני נותן לו את השיק פיקדון אני נפטר ממנו. באותו זמן שנתתי לו את השיק פיקדון הוא לא דיבר איתי על הארון. אני החזרתי לו את השיקים רק כדי להתפטר מהעניין, אחרי שהחזרתי לו השיקים באתי לבית וראיתי את הנזקים. לא תיקנתי את הנזקים כי זה הוצאות גבוהות, צריך לפרק את כל המטבח בשביל לתקן.

הצדדים: אנו מסכימים ומסמיכים את בית המשפט לפסוק בתובענה דנן על פי שיקול דעתו, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד- 1984, ללא נימוקים ולאחר שמיעת הצדדים.
הובהר לנו כי בהכרעה מסוג זה רשאי בית המשפט לקבל את כל התביעה או לדחות את כל התביעה, או לקבלה לשיעורין, הכל על פי שיקול דעת בית המשפט, לרבות משיקולי פשרה וצדק, ללא קביעות וללא נימוקים. עוד הובהר כי בנסיבות אלה, הסיכוי לדיון בערעור הוא קלוש.
התובע לאחר שהוזהר כדין והתחייב: יש לו שעון לבד שלו שהוא רושם ועושה מה שהוא רוצה, שיביא קבלות. הוא אמר לי שנשאר חוב של 6 שקל, שתבין באיזה בן אדם מדובר.

הנתבעת לאחר שהוזהרה כדין והתחייבה: הוא טוען שיש לו עוגמת נפש, שלנו הרבה יותר גדולה. הוא גרם בשכונה שלי שאני גרה שם 30 שנה, הוא רב עם כל השכנים והם רצו להתלונן עלינו בגין המטרד. הוא חסם לנו חניה פרטית. הדירה הנ"ל מושכרת כבר לאחר שבוע, שבועיים. הבן שלי גר שם והוא משלם שכירות הוא שילם 1,000 ומשהו שקל.
לנו נגרמה עוגמת נפש מהדייר ובנוסף הם לא נפרדו מאיתנו יפה, הוא בא עם מונית וזרק לנו את המפתח דרך המונית והתקשר לבעלי איים עליו שיביא לו את השיקים. הגענו למצב שרצינו לגמור עם הבן אדם ולספוג את הנזקים שהוא גרם אבל הוא ברוב חוצפתו תובע אותנו למרות כל הנזקים שהוא גרם לנו.


החלטה

פסק הדין ישלח לצדדים בדואר.

ניתנה והודעה היום ט"ז טבת תשע"ד, 19/12/2013 במעמד הנוכחים.

דוד גדעוני, שופט

הוקלד על ידי נעמי שמואל


מעורבים
תובע: איילה בואנו
נתבע: אבשלום סעד
שופט :
עורכי דין: