ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הדר אלעד בעמ נגד בנק הפועלים :

רע"א 6338/05

המבקשת:
הדר אלעד בע"מ

נ ג ד

המשיבים:
1. בנק הפועלים

2. עורך הדין יוסף בן דור

3. כונס הנכסים הרישמי

4. אל טרנס עבודות תשתית הנדסה

בקשת רשות ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים מיום 30.5.05 בבש"א 1549/05 שניתנה על ידי כבוד השופטת ח' בן עמי

בשם המבקשת: עו"ד א' בראון

החלטה

1. המבקשת משיגה על החלטה של בית המשפט המחוזי בירושלים (כבוד השופטת ח' בן-עמי) לאשר מכירתו של נכס משועבד על-ידי כונס נכסים שנתמנה לשם מימושו. דין הבקשה להידחות לגופה. לפיכך, לא ראינו צורך לבחון את השאלה, האם ראוי לדחות את הבקשה מן הטעם שהליך התקיפה הנכון היה הגשתו של ערעור.

2. מספר טעמים מביאים לדחייתה של הבקשה: ראשית, הסכום בו נמכר הנכס המשועבד למציעה (המשיבה 4), עולה על הסכום של חוות הדעת שהוגשה לבית המשפט מטעם כונס הנכסים במסגרת הליך המכירה. אכן, המבקשת, היא החייבת, הגישה חוות דעת שמאי בה ננקב סכום גבוה מזה שהושג במכירה, אלא שלעניין זה נפלו שני פגמים. הפגם הראשון הוא הגשה מאוחרת של חוות הדעת. הפגם השני נמצא בכך שתאריכה של חוות הדעת הוא כשנה לפני המועד בו התנהלו הליכי המכר. לפיכך, לא הונחה תשתית נאותה ובמועד הנכון לטענה, כי הנכס נמכר במחיר נמוך יתר על המידה. שנית, הליכי המכר, לפיהם רכשה המשיבה 4 את הנכס - הושלמו. לא ניתן כל טעם מספק מדוע יוחזר הגלגל לאחור, על כל המשתמע מכך מבחינת פגיעה במשיבה 4. שלישית, טענותיה של המבקשת בעניין גובה החוב הינן סתמיות, ובכל מקרה, אין מקומן בהליך למכירתו של הנכס המשועבד.

3. הבקשה נדחית. המבקשת תשא בשכר טרחת עורך-דין בסכום של 10,000 ש"ח לטובת המשיבים 1 ו-2 ובאותו סכום לזכות המשיבה 4, וכן בסכום של 5,000 ש"ח לזכות המשיב 3 (אמנם, לא נתבקשה תשובה לבקשה לרשות ערעור, אך נתבקשה תשובה לבקשה לעיכוב ביצוע).

ניתנה היום, ז' בתמוז תשס"ה (14.7.05).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: הדר אלעד בעמ
נתבע: בנק הפועלים
שופט :
עורכי דין: