ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סניורה בן הרויה נגד מבטחים מוסד לביטוח סוציאלי של העובדים בע"מ :

לפני:

כבוד השופטת עידית איצקוביץ

התובעת
סניורה בן הרויה ת.ז XXXXX608
ע"י עו"ד עירן לוי
-
הנתבעים
1. מבטחים מוסד לביטוח סוציאלי של העובדים בע"מ
ע"י עו"ד שלי שושן
2. הרשות לזכויות ניצולי שואה, משרד האוצר
ע"י עו"ד גל קופלר

פסק דין

1. התובעת עותרת למתן פסק דין הצהרתי הקובע כי היא הייתה בת הזוג, ידועה בציבור של המנוח מ ר זאב סגל ז"ל, שנשא בחייו ת.ז. מס' 001753953.זאת, בין היתר לצורך קבלת "קצבת שאיר פנסיונר" לפי תקנון הנתבעת מס' 1 ולצורך קבלת תגמול לאחר פטירת המנוח מהנתבעת מס' 2.

2. התובעת צרפה לכתב התביעה תצהיר בו הצהירה כי היא הכירה את המנוח בשנת 2004 וזמן קצר לאחר היכרותם, עבר המנוח להתגורר עמה בבית דיור מוגן שבה היא מתגוררת. ביום 14.3.2005 חתמו התובעת והמנוח על הסכם חיים משותפים, שלא הוגש לבית המשפט לאישור. ההסכם צורף לתביעה. כמו-כן צורף לתביעה כתב התחייבות המסדיר את מגורי המנוח בדירת התובעת בבית הדיור המוגן.

3. ביום 28.10.13 הגישה הנתבעת מס' 1 הודעה לפיה לאחר שעיינה במסמכים ואסמכתאות נוספות שהמציאה התובעת, היא משאירה את ההחלטה בדבר היותה ידועה בציבור של המנוח, לשיקול דעת בית הדין.

4. נתבעת מס' 2 הגישה תגובה שלפיה לצורך קבלת תגמולים בהתאם לחוק נכי רדיפות הנאצים, התשי"ז 1957, ולצורך זה בלבד, תכיר בתובעת כידועה בציבור של המנוח.

5. על יסוד כל האמור לעיל, ולאחר שעיינתי בתצהירים ובמסמכים שצורפו לתביעה ובתגובות הנתבעות, אני קובע ת כי לצורך קבלת "קצבת שאיר פנסיונר" לפי תקנון נתבעת מס' 1 ולצורך קבלת תגמול על פי חוק נכי רדיפות הנאצים, התשי"ז-1957, התובעת גב' סניורה בן הרויה הייתה בת זוג של המנוח זאב סגל ז"ל.

6. בנסיבות העניין, ומאחר שהנתבעות לא התנגדו לבקשה, אין צו להוצאות.

ניתן היום ‏י"ב טבת תשע"ד, ‏15 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .


מעורבים
תובע: סניורה בן הרויה
נתבע: מבטחים מוסד לביטוח סוציאלי של העובדים בע"מ
שופט :
עורכי דין: