ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פינטו שרה נגד בטוח לאומי-סניף ב :

1

מדינת ישראל

בית הדין האזורי לעבודה
בבאר שבע
בל 2388/07

בפני:

כבוד השופט אילן סופר

24/08/2008

בעניין:

פינטו שרה

ע"י ב"כ עו"ד

שייח יוסף אשרף

התובעת

נ ג ד

בטוח לאומי-סניף באר שבע

ע"י ב"כ עו"ד

פסה מרקוביץ

הנתבע

החלטה

1. בפנינו בקשת התובעת להצגת שאלות הבהרה למומח הרפואי, ותגובת הנתבע לבקשה זו. מדובר בבקשה שנייה להצגת שאלות הבהרה. בקשתה הראשונה של התובעת התקבלה באופן חלקי, ובהתאם לכך הועברו למומחה הרפואי שאלות הבהרה אשר עליהן השיב בחוות דעת משלימה מיום 11.6.08. הבקשה להצגת שאלות הבהרה המונחת לפתחנו כעת הוגשה בעקבות חוות הדעת המשלימה של המומחה הרפואי. לאחר שעיינו בחומר הרלבנטי, מצאנו כדלקמן.

2. אין מקום להתיר את שאלה 1. המומחה נדרש להתייחס למסמכים הרפואיים, ולשקף את העולה מהם לגבי הארוע העובדתי שקובע בית הדין בהחלטת המינוי. כך עשה המומחה בעניין שבפנינו, והתייחסותו למכניזם הארוע כפי שתואר בהחלטת בית הדין באה לידי ביטוי בקביעתו כי מדובר בהחמרת מצב.

3. אין מקום להתיר את שאלה 2 בהיותה בלתי רלבנטית לאור פנייתה של התובעת לטיפול רפואי ביום 4.4.06, והתיעוד השולל אירוע טראומטי, זאת 5 ימים לאחר הארוע בעבודה.

4. אין מקום להתיר את שאלה 3 בהיותה תאורטית. בהקשר זה יש לציין כי בעניינה של התובעת קבע המומחה קשר סיבתי על דרך של החמרה, וגם מטעם זה השאלה אינה רלבנטית.

5. אין מקום להתיר את שאלה 4 בהיותה תאורטית, במיוחד נוכח ביקורה של התובעת אצל הרופא ביום 4.4.06, דהיינו סמוך לאחר הארוע. במהלך הביקור צויין כי התובעת סובלת מכאבים בכתף מזה כחודש.

6. אין מקום להתיר את שאלה 5 אשר נועדה לבחון את מומחיותו של המומחה הרפואי.

7. אשר על כן הבקשה נדחית.

8. התובעת תודיע עד ליום 7.9.08 האם תאות לקבל את האמור בהודעת הנתבע מיום 16.4.08, לפיה יוכר הארוע כפגיעה בעבודה, בכפוף למסקנות המומחה הרפואי בחוות דעתו כי מדובר בהחמרת מצב בגין קרע גיד SS.

9. ככל שהתובעת לא תסכים לאמור בסעיף 8 לעיל, יגישו הצדדים סיכומיהם כדלקמן:

התובעת תגיש סיכומיה עד ליום 25.9.08.

הנתבע יגיש סיכומיו עד ליום 26.10.08.

ניתנה היום 24 באוגוסט, 2008 (כ"ג באב תשס"ח) בהעדר הצדדים.

אילן סופר - שופט