ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל ו.מ.לתכנון ובניה משגב נגד מוחמד סוואעד :

בפני כבוד השופטת זהבה (קאודרס) בנר
המאשימה
מ.י. ו.מ.לתכנון ובניה משגב

נגד

הנאשם
מוחמד סוואעד


נוכחים:

בא כוח המאשימה: עו"ד צביקה כוחן
ב"כ הנאשם: עו"ד סלאח סוואעד

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
אני מבקש לעדכן את ביהמ"ש כדלקמן: תוכנית המיתאר החדשה בישוב כמענה שמספרה: 16968/ג אושרה ונכנסה וקיבלה תוקף. מבחינת האפשרות להוצאת היתרי בניה מכוחה של תוכנית זו, הרי שכיום כל עוד לא תוכן תוכנית לצרכי רישום הרי שלפי תקנות התכנון והבניה (תוכנית איחוד וחלוקה) לא ניתן להוציא היתרי בניה בשטחים אלה. עפ"י סיכום שהושג בלשכת הממונה על מחוז הצפון בחודש אוגוסט 2013 נקבע, כי משרד הבינוי והשיכון יקדם לאלתר הכנת תשריט לצרכי רישום לכל מתחמי האיחוד והחלוקה בתחום התוכנית 16968/ג. כפי שכבר הודע לביהמ"ש, הרי שבישיבה שהתקיימה במשרד המשפטים לעניין תיקי כמענה הוגשו בקשות לעיכוב ההליכים, נקבע כי מועד הפקדת התוכנית בחודש נובמבר 2008 יהיה קו פרשת המים כאשר לעניין בניה שבוצעה ע"י מי מהנאשמים עובר למועד זה ויכולה להתאשר במסגרת היתר בניה מכוחה של התוכנית, תינתן לנאשמים האפשרות לפנות למאשימה בבקשה לקבלת היתר בניה בדיעבד ורק לאחר מכן תתקבל החלטה לגופו של עניין בבקשה לעיכוב הליכים שהגישו, ככל שהגישו. יוטעם כי רציונאל זה יחול גם על אותם תיקים בהם בוצעה הבניה לפני נובמבר 2008. בנייה שניתן יהיה לאשר אותה ככל שניתן יהיה לאשר אותה מכוח התוכנית החדשה. גם אם לא הוגשו בתיקים אלה בקשות לעיכוב הליכים. דין שונה חל על תיקים בהם אחת או יותר מהעבירות המיוחסות לנאשם בוצעו לאחר מועד הפקדת התוכנית וכן ו/או לגבי תיקים בהם ברור מהבחינה התכנונית כי גם לאחר אישורה של התוכנית לא
ניתן יהיה להכשירם בדיעבד מחמת מיקום, אופי או צורת הבניה.
יש לציין כי כל בקשה לקבלת היתר אשר תוגש בימים אלה תטופל מיידית ותקבל מספר גם אם עדיין לא מוכנה תוכנית התצ"ר (תוכנית לצרכי רישום) ואין שום מקום או צידוק מצד האנשים אשר ביצעו בניה שכזו לעכב הגשת קבלת היתרים.

הסניגור:
אני מצהיר כי עדיין לא הוגשה בקשה להיתר בתיק זה. אני אפנה לנאשם על מנת שיפעל מידית בעניין זה.


החלטה

נדחה לתזכורת במעמד הצדדים ליום 29.4.14, שעה 10:30.

ביהמ"ש מזהיר את הנאשם עלפי סעיף 130 (ג) לחוק סדר הדין הפלילי (נוסח משולב) התשמ"ב - 1982, כי בסמכות בית המשפט לדון בעניינו בהעדרו וניתן להטיל עונשי קנסות וכן עונשי מאסר במקום קנסות, במסגרת גזר הדין.

ניתנה והודעה היום א' טבת תשע"ד, 04/12/2013 במעמד הנוכחים.

זהבה קאודרס-בנר, שופטת


מעורבים
תובע: מ.י. ו.מ.לתכנון ובניה משגב
נתבע: מוחמד סוואעד
שופט :
עורכי דין: