ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברק(עציר) נגד מדינת ישראל :

בפני: כבוד השופט ברוך אזולאי
העורר
משה ברק (עציר) - בהעדר

נגד

המשיבה
מדינת ישראל


נוכחים:
ב"כ העורר עו"ד רווח
ב"כ המשיבה חיים דמרי

פרוטוקול

ב"כ הצדדים:
אנו מבקשים לדון בהעדר העורר. בינתיים הוא הוחזר לכלא לדעת ב"כ יהיה לטובתו לדון בהעדרו.

ב"כ העורר:
אני חוזר על האמור בערר.
אבקש להדגיש כמה נקודות. מדובר בעורר שאין לו עבר פלילי, אין לו מב"דים. הוא אדם רגיש, שונה קצת מסביבתו אבל הוא לא חולה נפש, אין שום אינדיקציה שהוא חולה נפש. שוחחתי איתו ועם ניסיוני מדובר באדם שאין לו בעיה של כשירות ואחריות. העובדה שגם אתמול המשטרה לא לקחה אותו לבדיקה פסיכיאטרית, היא לא חשבה. השופטת אמרה לי שאם לא היה חשד שהוא סובל מבעיה נפשית היא הייתה משחררת אותו. לשופטת היה חשד כי התנהג בצורה מסוימת, הוא אמר דברים שלא כל כך הגיוניים. ראיתי אותו והתרשמתי ממנו , הוא לא אדם מסוכן. אם זה היה מקרה רגיל הוא היה משתחרר עכשיו. למה המשטרה לא שלחה אותו לבדיקה פסיכיאטרית, ואם חשבה שצריך לעשות כן למה לא עשתה זאת היום? אני לא פסיכיאטר אבל יש לנו ניסיונות ואנו רואים אנשים. לא נובע סיכון ממנו, הוא לא השתמש באלימות פיזית נגד השכן. הוא היה מוטרד מהרעש שהשכן עשה וביקש מהשכן להנמיך אותו, מפה התפתחה התקרית. אני לא בטוח שהנזק שנטען הוא נכון. לא מדובר במקרה הראוי למעצר. יש את אחותו המוכנה לשמור עליו כמה ימים עד שהחקירה תסתיים, החקירה לא מסובכת, כמה ימים צריך לחקור? היום בערב החקירה הייתה צריכה להסתיים. אחותו פה ויכולה לדאוג לכך שלא ייצא מהבית. אבקש לשחרר את החשוד ממעצרו למעצב בית למספר ימים שבית המשפט יקבע שמתאימים לחקירה והכל יהיה בסדר.
אם לא תתקבל הבקשה לשחרורו היום, אבקש לקצר את התקופה ולשחררו מחר.

ב"כ המשיבה:
מגיש את תיק החקירה. מחומר החקירה עולה כי התנהגותו של העורר אינה סבירה. ימי המעצר המבוקשים הם לצורך קודם כל השלמת החקירה, היו שם אנשים נוספים שראו את ההשתוללות, דבר שני אנחנו רוצים לראות אם הוא מסוכן לציבור או לא. במידה והכל בסדר איתו אנו מתכוונים למיטב ידיעתי להגיש כתב אישום בתיק זה. הימים המבוקשים הם לצורך האבחון והשלמת החקירה. לא מאמין שנבקש מעצר עד תום הליכים אבל אנחנו רוצים לראות מה רמת המסוכנות שלו. אני מעריך שניקח אותו מחר בבוקר.

ב"כ העורר:
שום הליך חקירה לא התבצע עד עכשיו. הכל עשן.


החלטה

מדובר בערר החלטה בימ"ש שלום בבאר שבע מיום 4.12.13 הוחלט בתיק מ.י. 8663-12-13 ע"י השופטת חביב בה הוחלט להורות על מעצרו של העורר עד ליום 6.12.13 עד השעה 10:00.

הנימוק להחלטה היה שיש יסוד סביר לחשד כי הוא איים על המתלונן, אך בגלל חשד למצבו הבריאותי מבחינה פסיכיאטרית הוחלט להפנותו לבדיקה.

לטענת ב"כ העורר לא היה מקום להאריך את המעצר שכן אין יסוד לחשד הזה ולמעשה החקירה הסתיימה ואין סיבה שלא לשחררו.

לטענת ב"כ המשיב העורר הופנה לבדיקה פסיכיאטרית עקב חשד לבעיות שיכולות להצביע על מסוכנותו וכמו כן יש צורך להשלים את החקירה.

כמו כן הודיע ב"כ המשיבה שלאחר בדיקה, אם לא תהיה אינדיקציה למסוכנות, נראה לו שיש נטייה לשחררו.

לאחר עיון בחומר שהועמד לעיוני ובדברי ב"כ הצדדים נראה לי שאין מקום להתערב בהחלטת בימ"ש השלום ועל כן אני דוחה את הערר.


ניתנה והודעה היום א' טבת תשע"ד, 04/12/2013 במעמד הנוכחים.

ברוך אזולאי, שופט

הוקלד על ידי אורה איסייב


מעורבים
תובע: ברק(עציר)
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: