ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלנה אמה נגד מרק קייסר :

בפני כבוד השופט גד גדעון

תובעים

אלנה אמה

נגד

נתבעים

מרק קייסר

החלטה

בקשה לחייב את התובעת בהפקדת ערובה להוצאות הנתבע מקום שתדחה התביעה והתובעת תחוייב בתשלום הוצאות משפט. הוחלט, לדחות את הבקשה, כמפורט להלן.

המדובר בבקשה לפי תקנה 519 לתקסד"א, המתייחסת לתובעת, לגביה, להבדיל מהוראת ס' 353א לחוק החברות, שעניינו חיוב חברה תובעת בערובה להוצאות, לא קמה חזקה , בדבר העדר יכולת התובע לשלם הוצאות משפט, וממילא אין עובר אל התובעת הנטל , לעניין זה.

הפסיקה קבעה מפורשות, כי תובע לא יחוייב בהפקדת ערובה להוצאות, מחמת עוניו בלבד.

בשלב זה הוכרה בפסיקה, רשימה מצומצמת למדי של מקרים , בהם עשוי תובע שאינו תאגיד, להיות מחוייב בהפקדת ערובה, כגון כאשר התובע הוא תושב חוץ, כאשר סירב למסור מען, וכאשר מדובר בתובע המתחמק מתשלום הוצאות משפט, ולא בשל מצבו הכלכלי [ר' רע"א 6353/12 יובל אברהם נ' טל יגרמן (החלטה מיום 16.1.13].

הנתבע לא הראה כי התובעת נכנסת לגדר מקרים אלה. קושי נטען בהוכחת התביעה, לכשעצמו, אין בו די כדי להצדיק חיוב בהפקדת ערובה. ובענייננו לא ניתן לומר, כי סיכויי התביעה להתקבל קלושים, כנטען, שהרי, גם אם לא נקבעה נכות צמיתה, בחוו"ד המומחה מטעם התובעת, הרי שחווה"ד הינה ראיה לכאורה לקיום קשר סיבתי, בין העוולה הנטענת, ובין מצבה הנטען של התובעת, והתביעה מבססת עילה , לכל הפחות ביחס לראשי הנזק - כאב וסבל, הוצאות בעבר, עזרת צ"ג בעבר, השתכרות בעבר, ופגיעה באוטונומיה.

הבקשה נדחית אפוא.

הצדדים יהיו רשאים לטעון לעניין הוצאות הבקשה, בסיכומיהם.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלנה אמה
נתבע: מרק קייסר
שופט :
עורכי דין: