ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין א.י. איור בע"מ נגד אמין שיבלי :


בפני כבוד הרשמת דנה עופר

מבקשים

אמין שיבלי

נגד

משיבים

א.י. איור בע"מ

החלטה

לפניי התנגדות לביצוע שטר אשר הוגשה ביחס לשני שיקים – שיק על סך 1,000 ₪ ליום 23.2.05, ושיק על סך 1,600 ₪ ליום 30.8.05. כן לפניי תגובת המשיבה.

לטענת המבקש, מדובר בשיקים שניתנו לאדם בשם מדיין חמדאן, במסגרת עסקים שניהל המבקש עמו. בין השניים התנהלו תביעות הדדיות, וניתן פס"ד, המחייב את המבקש בתשלום. לאחר מכן, הגיעו הצדדים לפשרה, לפיה כל סכום החוב שחייב המבקש לחמדאן הנ"ל, לרבות שיקים שטרם הוגשו ללשכת ההוצאה לפועל, יסולקו בתשלום 6,400 ₪. סכום זה, לטענת המבקש, אכן שולם.

להתנגדות צרף המבקש מכתב מבא כוחו של חמדאן (מיום 2.12.12), המאשר, כי סכום הפשרה אכן שולם.

לטענת המשיבה, המבקש מסלף את העובדות. לטענתה, אותו עו"ד שאישר ביום 2.12.12, כי החוב כולו סולק, הוציא מכתב התראה למבקש, בגין השיקים נשוא ההתנגדות, חצי שנה מאוחר יותר, ביום 29.6.13. עוד טוענת המשיבה, כי היא רכשה את כל הזכויות בשיקים נשוא ההתנגדות עוד ביום 30.8.11, מאותו עורך דין. צורף מסמך לעניין זה. לטענת המשיבה, המבקש לא הוכיח כי פרע את החוב, ולכן דין ההתנגדות להידחות.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, אני רואה לנכון ליתן למבקש רשות להתגונן.

בשלב זה, נבחנת רק השאלה אם יש בפי המבקש הגנה, אשר ככל שתוכח – עשויה להביא להדיפת התביעה. הנתבע אינו חייב להוכיח את הגנתו, אלא רק להראות, כי הגנה אפשרית בפיו, ולא "הגנת בדים".

לא ניתן לקבוע, כי טענת הפירעון נסתרה על פניה. אותו עו"ד הוציא, לכאורה, תחת ידיו מסמך ומסמך סותר, האחד תומך בפירעון, האחר – לכאורה שולל את הטענה. אין בכך כדי לשלול מהמבקש את זכותו להתגונן בטענה, כי אמנם פרע את החוב, בהתאם להסכם בין הצדדים. יתר על כן, לעת עתה לא ברור כלל מדוע הוציא עוה"ד מכתב התראה ובו דרש את תשלום השיקים, לאחר שאישר בכתב כי כל החוב סולק, ואף לאחר שסיחר את השיקים לידי המשיבה. שאלות אלו ייבחנו בהליך העיקרי.

לאור האמור, ניתנת בזאת רשות להתגונן.
הליכי הוצל"פ מעוכבים. התצהיר ישמש כתב הגנה.

נוכח סכום התביעה היא תידון בסדר דין מהיר.

התובעת תגיש תצהיר מטעמה, יחד עם רשימת מסמכים והעתקי המסמכים, בהתאם לתקנה 214ב1(1), תוך 30 יום מקבלת החלטה זו. אם לא יוגש תצהיר מטעם התובעת, תוך המועדים שנקבעו לעיל, תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

עם העברת התביעה מלשכת ההוצאה לפועל לבית המשפט עשוי להיווצר הפרש אגרה, אותו על התובעת לשלם תוך 30 יום מקבלת דרישת הגזברות, שאם לא כן תימחק התביעה, וייסגר תיק ההוצל"פ כנגד המבקש.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים.
ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: א.י. איור בע"מ
נתבע: אמין שיבלי
שופט :
עורכי דין: