ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ארז לוסטיג נגד משרד המשפטים :

העותר:
ארז לוסטיג
ע"י ב"כ עו"ד גיא דיין

- נ ג ד -

המשיבים:
1. משרד המשפטים
באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי)
ע"י ב"כ עו"ד מיכל גרינבוים

2. צבי פורת, רו"ח
באמצעות ב"כ עו"ד שמואל אוסלנדר ושות'

פסק דין

העתירה שבכותרת – עניינה בקשתו של העותר, מר ארז לוסטיג, לקבל מסמכים שונים ופרטי מידע ב עניין תלונה שהוא הגיש נגד רו"ח צבי פורת (המשיב 2) והכל על פי בקשה שלפי חוק חופש המידע, תשנ"ח-1998.

ביום 20.11.2013 התקיים דיון מפורט בעתירה בבית המשפט והצדדים הגיעו לכדי הסכמות לגבי שורה ארוכה של עניינים והכל כאמור בפרוטוקול הדיון. השאלה היחידה שנותרה במחלוקת עניינה חשיפת התמלילים של הדיונים שהתקיימו במועצת רואי החשבון בנדון. בעניין אחרון זה, נטען על ידי המשיבים (ובעיקר המשיב 1 מטבע הדברים) שאין מקום לחשוף את התמלילים נוכח סעיף 9(א)(4) לחוק חופש המידע. כטענה נוספת, נטען על ידי המשיבים שאין מקום לחשוף את המידע נוכח ת קנה 39 לתקנות רואי החשבון, תשט"ז-1955. בהמשך לפרישת הטיעון בעניין זה במהלך הדיון, ביקש בא כוח העותר והסכים להסדר שלפיו בית המשפט יעיין בתמלילים עצמם ויחליט בנדון כפי שיקול דעתו "כלומר יקבע בפסק דין אם יש לחשוף את המידע אם לאו לפי הטענה של סעיף 9(א)(4) לחוק חופש המידע ובלא הנמקה נוספת". ועוד הוצהר, ש"ככל שבית המשפט יחליט שאין מקום לחשוף את המידע בזה נראה את סיום ה עניין". באי כוח המשיבים הסכימו למתן פסק דין על פי ההסדר האמור.

לאחר שעיינתי בתמלילים הרלבנטיים שהומצאו לבית המשפט במעטפה סגורה כפי החלטתי מיום 20.11.2013 (ביום 27.11.2013) מסקנתי היא שאכן התמלילים האמורים חוסים תחת סעיף 9(א)(4) לחוק חופש המידע ואין מקום למסור אותם בנסיבות המקרה. משזו המסקנה בנסיבות העניין אין צורך בהכרעה בטענה החלופית של המשיב 1 לחסיון המידע מכוח תקנות רואי החשבון.

בנסיבות העניין אין צו להוצאות וכפי הסכמת הצדד ים במעמד הדיון בהמשך להמלצת בית המשפט בנדון. אגרה ששולמה – ככל ששולמה – תושב לעותר בניכוי הסכום הקבוע בתקנות.

התמלילים שהוגשו לעיון בית המשפט יושבו לבאת כוח המשיב 1 במעטפה סגורה, על ידי המזכירות ועל פי נהליה.

המזכירות תשלח פסק-דין זה לב"כ הצדדים.
ניתן היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ארז לוסטיג
נתבע: משרד המשפטים
שופט :
עורכי דין: