ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מקס רוזנצוויג נגד גאיה נכסים ואבטחה בע"מ :


בפני כבוד השופט יעקב שקד

מבקש/תובע

מקס רוזנצוויג

נגד

משיבים/נתבעים

1.גאיה נכסים ואבטחה בע"מ
3.גבריאל ביצ'צ'ו
2.דוד לם

פסק דין

המבקש/התובע עתר למחיקת התביעה נגד נתבע 3, ללא צו להוצאות. הנתבע 3 דרש בתגובתו דחית התביעה להבדיל ממחיקה. לחלופין, ביקש כי אם תימחק התביעה, יחוייב המבקש בהוצאות משפט.

המבקש בתשובה טען בין היתר כי הגשת התביעה נגד נתבע 3, עו"ד שטיפל בעיסקה נשוא התביעה, היתה בשל אי העברת דפי חשבון נאמנות שניהל, דבר שעשה רק לאחר הגשתה.

ככלל, התובע שליט על ההליך ואם יבקש מחיקה, ייעתר בית המשפט ולא ידחה את התביעה, זולת בנסיבות חריגות, כגון שימוש לרעה בהליך או רצון לחמוק ממצב דיוני בעייתי. לא התרשמתי כי זהו מצב הדברים וגם לא נטען כך על ידי הנתבע 3.

לפיכך, התביעה נגד נתבע 3 נמחקת.

אשר להוצאות המשפט: איני מקבל את טענות המבקש. התביעה נגד נתבע 3 לא היתה לקבלת מסמכים אלא לסעד כספי ע"ס כ – 700,000 ש "ח(!), בשל טענות בדבר הפרת חובות נאמנות בהעברת כספים לנתבעים 1-2, מצגי שווא ועוד (ראה למשל סעיף 27 לכתב התביעה) . כעת טוען המבקש כי ביקש רק דפי חשבון, וכאמור, לא כך היא.

לפיכך, זכאי הנתבע 3 להוצאות משפט, בשים לב לסכום התביעה ולהליכים עד כה. יחד עם זאת, בקביעת ההוצאות, אתחשב בטענת המבקש כי הנתבע 3 נמנע מהעברת המסמכים אלא לאחר החלטת בית המשפט בענין.
המבקש/התובע ישלם לנתבע 3 הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסכום כולל של 18,000 ₪. הסכום ישולם תוך 30 יום, שאם לא כן יישא ריבית והפרשי הצמדה כחוק מהיום ועד התשלום בפועל.

ניתן היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מקס רוזנצוויג
נתבע: גאיה נכסים ואבטחה בע"מ
שופט :
עורכי דין: