ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בלוי(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
יעקב בלוי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה. בכתב התשובה הקודם הם טענו שאני מוגדר השגחה רמה ב' מצוקה נפשית על ידי פסיכיאטר ומאז פניתי לפסיכיאטרית והיא הורידה לי השגחה, מאז מוגדר השגחה על ידי עו"ס, ברור שחלה השתפרות במצב. מאז החגים לא ראיתי את הפסיכיאטרית ולא דיברתי איתה. לי אין את מה שהעו"סית כותבת אבל במקרה קיבלתי ממב"ן מספר מסמכים רפואיים. מדובר בהפרעת אישיות ולא במחלת נפש ולא נוטל טיפול תרופתי ולא זקוק לכך, בכתב התשובה הראשון נכתב שהתבטאתי בהתנהגות לא הולמת בפני מפקד האגף. אני מציג מסמך שאומר אחר לגמרי. נכתב אתמול חש לחצים וכאבי ראש ולא הוזכר אובדנות, ביהמ"ש יכול להתרשם ממני שאני צלול, יציב. אין לי שום בעיה נפשית ולא רגשית ואני יכול להציג את כל המסמכים של כל הפסיכיאטרית שמטפלת בי באופן קבוע, בדיקה מה- 20.5, לא ידוע על רקע פסיכיאטרי.
כל הבדיקות שוטפות ואני לא מציג רק מסמך אחד ומתעלם משאר המסמכים, שבימ"ש יתרשם האם אני בן אדם לא יציב בנפשו. מציג חוות דעת שנשלחה לבימ"ש מחוזי בירושלים לגבי המשפט. מפנה לשני עמודים אחרונים. זה רק כדי להוכיח על היציבות הנפשית שלי.
לפני כשנה הגשתי עתירה להתקבל לקבוצה של מכון אדלר, שם הם טענו דברים אחרים לגמרי.
אני הייתי השגחה רמה ב' על ידי פסיכיאטר והיום אני לא מוגדר השגחה רמה ב' על ידי פסיכיאטר. בזמנו עו"ד גלעד מלכא לאחר שטענו את טענתנו הוא הגיע עם טענה חדשה ואני מציג פרוטוקול מה- 24.4, מאחר והעותר מוגדר כסג"ב, אז הם באו עם טענה חדשה שזאת הם לא מעלים עכשיו ולטענתי זו הסיבה העיקרית שהם לא רוצים לקבל אותי, אני עדין מוגדר כסג"ב אבל אין שום מניעה ידוע לי על אסירי סג"ב שמשתתפים בקבוצות טיפוליות, בכתב התשובה לא עולה דבר כזה.
שב"ס כל שניה ממציאים טענה חדשה למה לא לקבל אותי והטענה העיקרית שהם לא רוצים לקבל אותי וזו דעתי שבתור עבריין מין הם רוצים שאשתלב בקבוצה של מב"ן ולכן הם לא רוצים לשלב אותי באף קבוצה אחרת.
חוץ מזה אין לי דעה אישית, איני יודע למה הם לא רוצים לשלב אותי באף קבוצה.
בזמנו רציתי להיות מטופל על ידי פסיכולוג פרטי וכרגע אין לי כסף לשלם לו. הם טוענים בכתב התשובה שאני מטופל בפגישות שוטפות עם העו"ס. אני לא יודע על מה מדובר, אני נפגש עם העו"סית פעם בשבוע והיא שואלת אותי מה שלומי, אין שום תמיכה וליווי ולא פגישות עם העו"ס ואם יש שיציגו מסמכים.


החלטה

העותר מרצה 6 שנות מאסר בגין עבירות מין, רכוש ואלימות והוא מבקש להשתלב בקבוצת "שינוי דפוסים" שאמורה להיפתח ברבעון הראשון של שנת 2014 שכן מצבו הנפשי תקין והוא מעוניין להשתלב בתהליך טיפולי כחלק מתהליך שיקומי.
המשיב מתנגד לשילוב העותר בקבוצה המבוקשת לאור התרשמות גורמי המקצוע לפיה העותר חוזה תנודות, והוא זקוק להשגחה אינטנסיבית.
לטענת המשיב, גורמי הטיפול מתרשמים כי אין לעותר בשלב זה יכולות נפשיות להתמודד עם קבוצות טיפול שכן הוא נעדר פניות רגשית ויציבות נפשית.
העותר הציג בפני במהלך הדיון חוות דעת פסיכיאטרית של ד"ר מיצ'ניק, שהוגשה לצורך הדיון במשפטו בחודש אוג' 2012 וכן מכתבים של הפסיכיאטרית לפיהם לא ידוע על רקע פסיכיאטרי, הוא אינו נוטל טיפול תרופתי ולא זקוק לטיפול כזה, הוא בעל הפרעת אישיות ולא לוקה במחלת נפש.
ממכתבה של ראש תחום עו"ס לא עולה כי המכתבים הנ"ל הוצגו בפניה או בפני העו"ס המטפלת בעותר עובר למתן החלטתה שלא לשלב את העותר לעת הזו בקבוצה המבוקשת.

ב"כ המשיב יציג את המכתבים בפני ראש תחום עו"ס בית סוהר איילון על מנת שתשקול פעם נוספת אפשרות לשלב את העותר בטיפול הקבוצתי המבוקש שאמור להיפתח ברבעון הראשון של שנת 2014.
בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, כד' כסלו תשע"ד, 27 נובמבר 2013, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ


מעורבים
תובע: בלוי(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: