ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אמנון שינמן נגד .רשות השידור :

בפני כבוד השופטת אילת דגן

התובעים

  1. אמנון שינמן
  2. שירה שינמן

- נ ג ד -

הנתבעת
רשות השידור

פסק דין

1. התובעים עותרים לחייב את הנתבעת בפיצוי בגין הטלת עיקול על חשבון הבנק שלהם, לאחר שחוב שהיה להם לא שולם.

2. לטענת התובעים, הם לא היו חייבים באגרת רשות השידור, מפני שלא החזיקו מקלט בבית, ולטענתם אף הודיעו על כך לנתבעת ב-26.6.09.
על פי הטענה, בגין העיקול נגרמה להם עוגמת נפש וכן נמנעה מהם אפשרות לקחת משכנתא בשל הודעת בנק ישראל שחשבונם מוגבל.
כן מבוקש פיצוי בגין פגיעה בפרטיות הבא לידי ביטוי בכך שפנו לאמא של התובעת ובתחבולה השיגו את פרטי התובעת.

3. לטענת הנתבעת, בשנת 2007 הודיעה התובעת כי ברשותה מקלט טלוויזיה וגם אם תתקבל הטענה לפיה ב-26.6.09 הודיעה התובעת כי אינם מחזיקים יותר מקלט ממועד זה , הרי שהחוב על סך 2,478 ₪ היה חוב לשנים 2007-2010, כך שגם לפי עמדת התובעת, הרי מחצית החוב שאיננה במחלוקת לא שולמה, ולכן פעלה הנתבעת על פי סמכותה בדין. היא אף טוענת כי המציאה את ההודעות בדבר החוב לתובעים ואף הציגה אישור מסירה ביחס לאזהרה שנשלחה עם פתיחת תיק ההוצאה לפועל.

הנתבעת אף טענה כי לאחר שקיבלה את ההודעה לפיה התובעים אינם מחזיקים במקלט, היא ביצעה ביקור בבית התובעים ומשנוכחה שאכן אין מקלט, ביטלה, לא רק את החיוב ממועד ההודעה (יוני 2009), אלא לפנים משורת הדין את החיוב כולו, גם בגין התקופה שאין מחלוקת שהתובעים החזיקו במקלט.

4. הצדדים הסכימו לקבל פסק דין על דרך הפשרה לפי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט.

5. לאחר שעיינתי בטענות הצדדים ובראיותיהם ולאחר שלא מצאתי שנגרם נזק ואי יכולת לקבל משכנתא והואיל והנזק היחיד שנגרם, לטעמי, הוא עוגמת נפש בשל העיקול שנמשך 19 ימים עד שבוטל ושהאשם בו מוטל בחלקו גם על התובעים, ולאחר ששקללתי את שאר הראיות, מצאתי להעמיד את הסכום הראוי לפיצוי על סך 5,000 ₪.

6. אשר על כן, אני מקבלת את התביעה ומחייבת את הנתבעת לשלם לתובעים סך 5,000 ₪. הנתבעת תשפה את התובעים באגרה ששולמה עם פתיחת התיק ובנוסף תשא בשכ"ט עו"ד של התובעים בסך כולל של 2,000 ₪.

ניתן היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אמנון שינמן
נתבע: .רשות השידור
שופט :
עורכי דין: