ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מלי רגי' מזרחי נגד מדינת ישראל-משרד הבריאות . :

בפני כבוד השופטת דליה גנות

תובעים

מלי רגי' מזרחי

נגד

נתבעים

מדינת ישראל-משרד הבריאות .

החלטה

1. התובעת, ילידת 3/3/87, הופנתה על ידי רופא עיניים בדחיפות לבית החולים , בשל טשטוש ראייה וכאבי ראש.

בבדיקתה בחדר המיון בבית החולים אובחנה בצקת וכן שטפי דם סביב עצבי הראייה, ולמרות זאת לא הוזמן למיון מומחה אופטלמולוג, אלא נוירולוג, שהגיע למסקנה שקרוב לוודאי שמדובר בגידול מוחי.

התובעת נשלחה לביצוע בדיקת CT, אשר ממצאיה שללו קיומו של גידול מוחי, והוחלט על ביצוע בדיקת MRI, בחשד ל-PTC.

בפועל לא בוצעה בדיקת MRI, וחרף החשד ל- PTC (לחץ תוך גולגלתי, שלא עקב גידול מוחי), העלול לגרום לעיוורון, לא נבדקה התובעת על ידי אופטלמולוג, לא נעשתה בדיקה של שדה ראייה ולא ניתן טיפול כלשהו להורדת הלחץ התוך גולגלתי.

בהמשך נבדקה התובעת על ידי רופא עיניים, שהחליט להמתין לממצאי בדיקתה על ידי נוירולוג, וכל זאת כאשר התובעת אושפזה במחלקה פנימית ואחר כך במחלקה נוירולוגית.

חרף מצבה של התובעת, היא נשלחה לחופשה בת יומיים לביתה, ועם שובה, ורק בתאריך 31/5/09 הוזמן לראשונה ייעוץ של אופטלמולוג, כאשר בשלב זה התובעת כבר לא הבחינה בצבעים.

בבדיקת שדה ראיה התברר, כי התובעת סובלת מנזק חמור מאד בעיניה, ורק אז, כארבעה ימים לאחר הפנייתה הדחופה לבית החולים, הוחל במתן טיפול להורדת הלחץ התוך גולגלתי, אלא שמדובר היה בתגובה מאוחרת מדי.

בהמשך נזקקה התובעת למספר ניתוחים, אשר חלקם בוצעו בבית החולים שיבא, ובשלב מסויים, נעשה לתובעת דיקור מותני לצורך מדידת החלץ, אשר במהלכו נוקז נוזל בכמות רבה והושתל שנט.

בהתאם לחוות דעתו של המומחה מטעם התובעת – דר' שמואל פרידלנדר – הטיפול בתובעת היה רשלני, וכתוצאה מכך היא נותרה עיוורת בעינה השמאלית, וכמו כן היא סובלת מפגיעה קשה בשדה הראיה בע ינה הימנית, העולה לכדי הגדרת עיוורון, ונכותה הינה בשיעור של 100%.

2. נוכח האמור הנני קובעת כדלקמן:

א. הנתבעת תגיש כתב הגנה בצירוף חוות דעת נגדית בתוך 90 ימים מתאריך היום.
ב. נקבע לקדם משפט לתאריך 29/4/14 שעה 10:00.
ג. הצדדים יגישו תחשיבי נזק למועד הדיון.
התובעת תגיש תחשיבה 21 ימים לפני מועד הדיון עם העתק לב"כ הנתבעת ואילו הנתבעת תגיש תחשיבה 7 ימים לפני מועד הדיון, גם כן עם העתק לב"כ התובעת.
ד. מעבר לצורך אציין, כי טוב יעשו הצדדים אם יפנו לגישור לצורך סיום תיק זה מחוץ לכותלי בית המשפט.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מלי רגי' מזרחי
נתבע: מדינת ישראל-משרד הבריאות .
שופט :
עורכי דין: