ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין תמי ישראלי אקא נגד שמעון מימון :

בפני כבוד השופטת דליה גנות

תובעים

  1. תמי ישראלי אקא
  2. שגיא אקא
  3. איתי אקא
  4. מאור מאיר אקא
  5. ישראל אקא

נגד

נתבעים

  1. שמעון מימון
  2. מדינת ישראל
  3. מרכז רפואי ע"ש א. סוראסקי

החלטה

1. המנוחה, תמי ישראלי אקא ז"ל, נפטרה לאחר ביצוע כושל של צינתור – שלישי במספר – במוחה, שבוצע לצורך טיפול ב- AVM (מלפורמציה וסקולרית) שהתגלתה בצידו השמאלי של מוחה.

2. התובעים טוענים להיעדר הסכמה מדעת, וכי בשום שלב לא הוסברו להם סיכוני ההליך, ואף לא הוצעו להם דרכים חלופיות לטיפול.

3. התובעים צירפו את חוות דעתו של נוירוכירורג – דר' ריקרדו סגל – המסביר את הסיכון הכרוך בביצוע צינתור מוחי שלישי, אשר אף לא השיג את מטרתו, סיכון שהתממש במקרה נשוא התובענה.

מתברר, כי בניגוד לשני הצינתורים הקודמים, לא התעוררה המנוחה מההרדמה, דבר שלא זכה לתשומת ליבו של הצוות הרפואי, וכן התברר, כי לחץ דמה עלה, עובדה אשר אף היא לא הדליקה נורות אזהרה בצוות המחלקה לטיפול נמרץ, שם שהתה המנוחה לאחר הצינתור, וזאת למרות אזהרותיה של אמה, אשר חשה כי דבר מה אינו תקין, ולמרות הסבריו של הרופא המנתח – דר' מיימון, בדבר סיבוכים שאירעו במהלך הצינתור.

המנוחה נלקחה לבדיקת CT באיחור ניכר, או אז התגלה שטף דם מוחי נרחב, והמנוחה הובהלה לחדר ניתוח, בנסיון להתגבר על הדימום, אולם בסופו של דבר נותרה המנוחה במצב וגטטיבי, עד מותה כעבור כשנתיים ימים.

התובעים מלינים בתביעתם על התנהלותו של המצנתר - דר' מימון – אשר בתום הצינתור עזב את בית החולים, מבלי להנחות את הצוות הרפואי כיצד להתמודד עם מצבה הרפואי של המנוחה, וכאשר הדרדר מצבה, הוא לא חזק לבית החולים, שכן לדבריו היה ברכבת בדרכו לביתו.

עוד מלינים התובעים על נסיונות, שנעשו בדיעבד, לשינוי התיעוד הרפואי הרלבנטי , כדי להפחית, או לאיין את אחריותם של הנתבעים בכלל, ושל דר' מימון בפרט, למחדלים הקשים שהביאו למותה של המנוחה.

4. זה המקום לציין, כי התובע 1 צויין בכתב התביעה כ"דר' מימון", ועל התובעים להשלים את שמו המלא, שאם לא כן, יימחק שמו מכתב התביעה.

5. נוכח כל האמור הנני קובעת כדלקמן:

א. הנתבעים יגישו כתב הגנה, בצירוף חוות דעת נגדית, בתוך 90 ימים מתאריך היום.
ב. נקבע לקדם משפט לתאריך 29/4/14 שעה 10:00.
ג. הצדדים יגישו תחשיבי נזק למועד הדיון.
התובעים יגישו תחשיבם 21 ימים לפני מועד הדיון עם העתק לב"כ הנתבעים ואילו הנתבעים יגישו תחשיביהם 7 ימים לפני מועד הדיון, גם כן עם העתק לב"כ התובעים.
ד. נוכח הטענות המפורטות בכתב התביעה, הנני סבורה, כי יש לשקול העברת התיק לגישור לצורך סיומו מחוץ לכותלי בית המשפט.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: תמי ישראלי אקא
נתבע: שמעון מימון
שופט :
עורכי דין: