ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרינה קרפל נגד ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ :


בפני כבוד השופטת ריבה שרון

תובע

מרינה קרפל
- ע"י ב"כ עוה"ד אבי אלבינצר ואח'

נגד

נתבעת
ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ
- ע"י ב"כ עוה"ד בני ירושלמי ואח'

החלטה

1. התובעת- ילידת 10/68, הייתה מעורבת בת.ד נשוא התביעה מיום 10/11/11 (להלן: "התאונה"). בהמשך להחלטות קודמות, אני ממנה כמומחה מטעם בית המשפט בתחום הא.א.ג את פרופ' מרדכי הימלפרב (להלן: "המומחה")

2. המומחה יואיל לחוות דעתו בדבר מצבה הרפואי של התובעת בתחום הא.א.ג, לקבוע אם קיים קשר סיבתי בין התאונה ובין תלונותיה והטיפולים שעברה- חלקם או כולם וכן האם נותרה נכות, תוך התייחסות לנכויות זמניות ולנכות צמיתה, להתייחס לשאלת הצורך בטיפולים, למהותם של כאלה, אם בכלל והאם ניתן לבצעם במסגרת הרפואה הציבורית. בנוסף- אבקש התייחסות למצב אורתופדי שאינו קשור בתאונה.

3. בשכ"ט המומחה ובעלות כל בדיקה ואבחון שידרשו לצורך חוות הדעת במסגרת תביעה זו שלפני- שאינם מכוסים על פי דין אחר, תישא בשלב זה הנתבעת כמימון ביניים בלבד ובסיום ההליך תלקח בחשבון הוצאה זו ויקבע על מי מהצדדים לשאת בה.
ב"כ הצדדים יעקבו ויוודאו כי חשבונו של המומחה נתקבל במשרדם בתוך 21 יום מהיום, ואם לא יגיע- יפעלו לבקשו. ב"כ הנתבעת יוודא כי נפרע בתוך 30 יום מקבלתו. אסמכתא בדבר התשלום תשלח למרפאת המומחה ולב"כ הצד שכנגד לאחר ביצועו .

4 . ב"כ התובעת יפנה אל המומחה ויקבע מועד לבדיקה, שלא יהא לפני חלוף 45 יום ממועד המצאת העתק הפניה למומחה לידי ב"כ הנתבעת, לפי המאוחר. המועד יודע לב"כ הנתבעת.
הצדדים ימציאו לידי המומחה את כל המסמכים הרלבנטיים בהתאם לדין ולפסיקה וכן כל מסמך שיתבקש על ידו לצורך כתיבת חוו"ד. התובעת תעמוד לכל בדיקה ובדיקת עזר שיתבקשו.

המומחה יואיל לבדוק את התובעת ולהגיש את חוות דעתו לבית המשפט בתוך 30 יום ממועד הבדיקה, אך תשומת לבו לכך שיש להמתין פרק זמן של לפחות 45 יום ממועד קבלת מסמכי התובעת כדי לאפשר גם לנתבעת להמציא מסמכים מטעמה.

7. לאחר קבלת כל חוות-הדעת יגישו הצדדים תחשיבי נזק ריאליים ומפורטים, בתוך 30 יום ע"י כל צד . הצעתי תשלח בדואר ככל שיתאפשר. ב"כ התובעת ירשום לפניו ת.פ למעקב אחר התהליך.

8. פגרות בתי המשפט תבואנה במנין הימים והמועדים שנקבעו בהחלטתי

החלטתי תשלח למומחה ולב"כ הצדדים

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מרינה קרפל
נתבע: ש. שלמה חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: