ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נטלי סמיפור נגד כלל חברה לביטוח בע"מ :


בפני כבוד השופטת לימור רייך

תובעת

נטלי סמיפור

נגד

נתבעת

כלל חברה לביטוח בע"מ

החלטה

לפניי בקשה למינוי מומחה בתחום האורתופדיה.
התובעת ילידת 1969, נפצעה בהתאם לנטען בתאונת דרכים ביום 24.09.11, ממקום התאונה פונתה באמצעות אמבולנס לבית חולים "לניאדו". התובעת התלוננה על כאבים בעמוד שדרה מתני משמאל, כאבי צוואר וחזה. בבדיקה נמצאה רגישות במישוש הצוואר ועמוד שדרה מתני משמאל. ממצאי בדיקות הדמיה נמצאו תקינים.

ביום 18.10.11, התובעת התלוננה על החמרה בכאבים ונבדקה על-ידי רופא בתחום האורתופדיה כמו כן, הופנתה לבדיקת מיפוי עצמות, טיפולי פיזיותרפיה ומשככי כאבים.

עיון בממצאי בדיקת מיפוי עצמות מיום 25.10.11 מעלה, כי קיימים שינויים ארטריטיים קלים פרק 1 MCPI כף יד ימין, הדגשה קלה ב- 2 C, יכול להתאים ל- WHIPLASH INJURY קל.

ביום 11.11.11 וביום 09.12.11, נבדקה התובעת על ידי - האורתופד שהמליץ על טיפולי פיזיותרפיה באופן דחוף לצוואר.

ממצאי בדיקת CT לעמוד שדרה צווארי מיום 13.03.13, עולה כי קיים בלט היקפי ופרא-מדיאני לשמאל C5-C6 עם אוסטאופיט אחורי נלווה ולחץ על השק המתואר.

הנתבעת מתנגדת לבקשה מן הטעם, כי לא הוכח קשר סיבתי בין הפגיעות הנטענות לתאונה ולא הוצגו מסמכים עדכניים המלמדים על טיפול רפואי ונכות רפואית.

לאחר שעיינתי בכתב התביעה וצרופותיו, בבקשה ובתגובת הנתבעת, מצאתי לקבל את הבקשה למינוי מומחה בתחום האורתופדי. צודקת הנתבעת כי לא הוצג רצף טיפולי, ברם, נראה כי קיימים ממצאים אובייקטיביים אשר עשויים להצביע על ראשית ראיה לנכות צמיתה. שאלת הקשר הסיבתי בין הנכות, ככל שקיימת, לבין התאונה ושאלת החמרה מצבה של התובעת, עובר לתאונה הינה שאלה שבמומחיות אליה יידרש המומחה להתייחס.

כתב מינוי והנחיות להמשך ניהול ההליכים ישלח בהחלטה נפרדת.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נטלי סמיפור
נתבע: כלל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: