ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין זידאן הייב נגד אסלאם שעראוי :


בפני כבוד השופטת שושנה פיינסוד-כהן

מבקשים

  1. זידאן הייב
  2. חסן עלי אבו סאלח

נגד

משיב

אסלאם שעראוי

החלטה

1. התובעים הגישו תביעה כספית נגד הנתבע. לא הוגש כתב הגנה ותביעתם נמחקה מחוסר מעש.
כעת מונחת לפני בקשת התובעים לבטל את מחיקת תביעתם ולייתן פסק דין בהעדר הגנה על פי הסכם שפרה בעל פה אשר הגיעו אליו עם משפחת הנתבע.

2. ראשי לא ברור האם מדובר במבקש או במבקשים. כתב התביעה הוגש על ידי שני תובעים. שני התובעים מופיעים בכותרת הבקשה האמורה, בשורה אחת, אולם, כל לשון הבקשה הינה לשון יחיד.

3. המבקש טוען כי עקב מצבו הבריאותי, כיוון שחלה במחלה קשה אל יכל לעקוב אחר התביעה. המזכירות לא המציאה את כתב התביעה והא שכר שירותיו של בא כוחו על מנת לסייע לו.

4. התביעה הוגשה ביום 5.9.12. התראה על חוסר מעש נשלחה ביום 27.2.13. הודעה על חוסר מעש נשלחה ביום 14.4.13. הבקשה אשר לפני הוגשה ביום 21.11.13. אציין כי כתב התביעה נשלח על ידי בית המשפט לנתבע עוד ביום הגשת התביעה. אישרו המסירה לא חזר למזכירות.

5. איני מוצאת כי אוכל הלענות בלקשת התובע / המבקש. ראשית אם חלה המבקש לא ברור מה היה מצבו של המבקש השני. אין כל תעוד מתי חלה. עוד אוסיף כי כפי מבקש התובע להתחשב בו כי לא היה מיוצג, כך על בית המשפט לנהוג גם במשיב / הנתבע. לא ניתן להחיות תביעה משום שהתובע לא היה מיוצג ואז ליטול פסק דין בהעדר הגנה.
הסכם פשרה אשר לא חתום עליו הנתבע ואף לא ברור אם אישית היה שותף לו ונתן הסכמתו לכך כי יקבל תוקף של פסק דין, אינו יכול לקבל תוקף של פסק דין.

לפיכך, דין הבקשה להידחות.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: זידאן הייב
נתבע: אסלאם שעראוי
שופט :
עורכי דין: