ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין הילה קטר נגד הכשרה חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד השופטת לימור רייך

תובעת

הילה קטר

נגד

נתבעת

הכשרה חברה לביטוח בע"מ

החלטה

לפניי בקשה למינוי מומחים בתחום: האורתופדיה, א.א.ג ובתחום הנוירולוגי.

התובעת ילידת 1980, נפגעה בהתאם לנטען בתאונת דרכים במנגנון "צליפת שוט" ביום 24.12.12.
ביום התאונה התובעת פנתה לבית חולים "שיבא" והתלוננה על כאבי צוואר, גב תחתון ותחושת נימול באצבעות יד ימין.
מממצאי הבדיקה ממכתב השחרור עולה, כי לא נמצאה רגישות בעמוד השדרה, אין חוסר עצבי בגפיים, אגן יציב ובצילום לא נמצא ממצא חריף.

ביום 27.12.12, התובעת נבדקה על-ידי אורתופד, ד" ר סתו עודד ובבדיקה נמצאה רגישות במישוש שרירי עמוד שדרה מותני , הגבלת טווח כפוף לפנים ורגישות ניכרת בניסיון יישור יתר. הומלץ לבצע הדמיה חוזרת אם לא יחול שיפור בכאב הצוואר, טיפולי פיזיותרפיה, דיקור סיני ומשככי כאבים.

ביום 24.01.13, התובעת נבדקה פעם נוספת על-ידי ד"ר סתו עודד וממצאי בדיקתו עולה, כי "שיפור ניכר ללא הגבלה פרקטית ברוטציות צוואר, ללא רגישות בעת הבדיקה במישוש צוואר. רגישות בעמ"ש מתני מעבר LS. טווחי תנועות שמורים בעמ"ש מתני רגישות ניכרת בהיפאקסטנציה."

ביום 31.12.12, הופנתה התובעת על-ידי רופאת משפחה ליעוץ רופא א.א.ג וביום 14.01.13 נבדקה על-ידי ד"ר פופוביץ ברניסלב רופא בתחום א.א.ג ובבדיקתו נמצא, כי תעלות האוזן ותופיות תקינות.

התובעת עברה סדרת טיפולי פיזיותרפיה, בשל תלונותיה על כאבי גב תחתון ועמוד שדרה עד ליום 11.03.13.

הנתבעת מתנגדת לבקשה מהטעם, כי עסקינן בתאונת עבודה ועל התובעת למצות את זכויותיה במל"ל. בנוסף טענה, כי לא קיים קשר סיבתי בין תלונות התובעת לתאונה ולא הורם הנטל הנדרש לאור ממצאי הבדיקות ומועדן.

לאחר שעיינתי בכתב התביעה וצרופותיו, בבקשה ובתגובת הנתבעת מצאתי, כי אין מקום למנות מומחים בתחום הנוירולוגי ובתחום א.ג.ג. מאחר שלא הוצגה ראשית ראיה לנכות כל שהיא או רצף טיפולים בתחומים הנ"ל ואף בדיקות א.ג.ג נמצאו תקינות ולכן הבקשה נדחית.

אשר לבקשה למינוי אורתופד, מחד, לא הוצגו בפניי ממצאים אובייקטיבים מאידך, ממצאי בדיקות רופא אורתופד ד"ר סתו עודד עולה, כי קיימת רגישות במישוש עמוד שדרה מותני ורגישות ניכרת בהיפאקסטנציה. כמו-כן, התובעת עברה סדרת טיפולי פיזיותרפיה עד ליום 11.03.13.

אף על פי, שבדיקתו של ד"ר סתו הינה מיום 24.01.13 לאור ממצאיה ותלונות התובעת, בהתאם לרע"א 3007/12 פלונית נגד הראל, כדי לא לחסום את דרכה של התובעת להוכיח נכות בתחום זה , הנני מקבלת את הבקשה למינוי אורתופד, אולם בשלב זה יישאו הצדדים שניהם בחלקים שווים ביניהם בשכר טרחת המומחה.

כתב מינוי והנחיות להמשך ניהול הליכים ישוגר בהחלטה נפרדת.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: הילה קטר
נתבע: הכשרה חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: