ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק מזרחי נגד עירית חולון :

בפני כבוד השופטת עפרה צ'רניאק

מבקש

יצחק מזרחי

נגד

משיבה

עירית חולון

החלטה

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט לתביעות קטנות בהרצליה (כבוד השופטת סיגל רסלר זכאי) מיום 22.7.12.

בפסק הדין נדחתה תביעת המבקש כנגד המשיבה לפיצוי בסך 2,263 ₪, בגין נזקים ש נגרמו לו לטענתו כתוצאה מכך שהמשיבה - אשר ניתקה את זרם המים לדירתו מאחר ולא שילם את יתרת חובו - נמנעה מלחבר בחזרה את מד המים לדירתו לאחר ששילם את החוב.

בקשת רשות הערעור הובאה לפני ביום 28.11.13 לאור הליכי פטור מאגרה שנדונו בפני כבוד הרשמת מאז הוגשה הבקשה .

לאחר שעיינתי בבקשת רשות הערעור בנספחיה ובפסק הדין החלטתי לדחותה מכח סמכותי לפי תקנה 406(א) לתקנות סדר הדין האזרחי ללא צורך בתגובה.

רשות ערעור על פסק דין של בית המשפט לתביעות קטנות תינתן רק במשורה ו במקרים חריגים – שאינם בנמצא כאן - בהם נמצאה טעות גלויה על פניו בפסק או כשמדובר בשאלה עקרונית (ראו גם: רע"א 5711/08 רשל פרטוק נ' סול טורג'מן בע"מ, 17.3.09).

בעניין דנן, דחיית תביעת המבקש מבוססת על קביעות עובדתיות של הערכה המבררת ועל סמך התרשמותה הבלתי אמצעית מהצדדים שהתייצבו לפניה. מפסק הדין עולה שהמבקש לא עמד בנטל להוכיח את טענותיו ולא הניח תשתית עובדתית לביסוס עילת התביעה והנזקים הנטענים.
לציין, שהמבקש גם נמנע מלזמן לעדות - ללא הסבר סביר - עדים רלוונטים שלשיטתו יכולים היו על פניו לתמוך בטענותיו. הימנעות בעל דין מהזמנת עד אשר מצופה שיעיד מטעמו פועלת לחובתו.

התערבות ערכאת הערעור בממצאים עובדתיים של הערכאה המבררת תיעשה במקרים חריגים בלבד וכאשר דבקה בהם טעות עקרונית ובולטת או שאינם מתיישבים כלל עם חומר הראיות (ראו גם: ע"א 6018/03 אוליאר נ' מסא א.א. ייזום וניהול נכסים בע"מ, 21.1.07).

המקרה הנדון אינו נמנה על אותם מקרים חריגים ויוצאי דופן המצדיקים התערבות בממצאים העובדתיים שקבעה הערכאה המבררת, על פי הכללים שנקבעו בפסיקה. הכרעתו של בית המשפט קמא סבירה על פניה.
מה גם שבבקשת רשות הערעור לא נתן המבקש כל הסבר לשיהוי הניכר, המעלה תהיות, בו הוגשה התביעה - יום לפני חלוף 7 שנים ממועד קרות הנזקים הנטענים - אשר ברי גם כי מקשה מבחינת המשיבה להראות את הגנתה.
לאור האמור לעיל ומכח סמכותי לפי תקנה 406(א) לתקנות סדר הדין האזרחי אני דוחה את בקשת רשות הערעור ללא צורך בתגובת המשיב ה.

5129371
54678313
אין צו להוצאות.

המזכירות תודיע לצדדים.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יצחק מזרחי
נתבע: עירית חולון
שופט :
עורכי דין: