ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ספייה רבו חדיר נגד רשיד מחמוד אבו שחדה :

בפני כבוד השופט משה בר-עם

המבקשת:
ספייה רבו חדיר

נגד

המשיבים:

  1. רשיד מחמוד אבו שחדה
  2. כל אדם מטעם המשיב הנ"ל

החלטה

לפני בקשה "דחופה למתן צו עשה זמני" במסגרתה עתרה המבקשת כי בית המשפט יורה למשיבים להימנע "...מלעשות בקרקע גוש 30555 חלקה 22 ... ללא הסכמת המבקש כדין" וכן "... מלעשות כל פעולה ו/או פונקציה משפטית עתידית אשר אינה ידועה למבקשת". בית המשפט התבקש ליתן את הצו בדחיפות זאת "...כיוון שעומדים המבקשים לבנות בחלקה זו ולבצע בה כל מיני עבודות לרבות השגת גבות (כך במקור- מ.ב) שלא כדין ". הצו התבקש "...כדי להגן על זכות בקרקע נגד המשיבים".
עיון בבקשה ובתצהיר שצורף בתמיכה העלה כי המבקשת בעלת הזכויות הנטענות במקרקעין חוששת בעיקר להסגת גבולה ולביצוע עבודות בנייה "שלא כדין" במקרקעין . יוער, כי טרם הוגש כתב התביעה, ולפיכך נבחנה עילת התביעה על יסוד הבקשה והתצהיר שצורף בתמיכה, בלבד.
בהחלטתי מיום 1.12.2013 קבעתי, נוכח טענות המבקשת לביצוע עבודות בנייה במקרקעין, כי עליה לפנות בבקשה מתאימה לבית-משפט השלום, שלו נתונה הסמכות העניינית להידרש לבקשתה.

בתגובת המבקשת נטען, כי עתירתה בגדר בקשתה לצו מניעה זמני, היא, "...לאסור על המשיבים מלעשות עסקה או פעולה כלשהי בחלקת הקרקע שלה".
כאמור, עיון בתצהיר שצורף בתמיכה מעלה, כי המשיבים אינם רשומים כבעלי זכויות במקרקעין או, למצער, כיורשים במקרקעין, ומשכך – לא ברור חששה של המבקשת לפגיעה בזכויותיה הקנייניות במקרקעין (מעבר לעניין השימוש) , בשים לב לכך כי הסעד המבוקש ברישא לבקשה, כללי, סתמי ולא ברור דיו.
בנסיבות אלה, לא שוכנעתי כי הונחה תשתית ראייתית מספקת לביסוס עילת הבקשה והצדקה למתן צו מניעה זמני שיאסור על המשיבים לבצע פעולות במקרקעין, מקום שלא נטען וממילא לא הובאה כל ראיה, לביסוס טענה אפשרית של המשיבים לרכישה נטענת של הזכויות במקרקעין.
לפיכך, משלא הונחה תשתית ולו לכאורית המקימה עילת תביעה כנגד המשיבים לעניין זכויותיה הנטענות של המבקשת במקרקעין, לא מצאתי מקום להיעתר לבקשה.

מזכירות בית המשפט תשלח העתק ההחלטה לב"כ המבקשת.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ספייה רבו חדיר
נתבע: רשיד מחמוד אבו שחדה
שופט :
עורכי דין: