ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב אמסלם נגד נתנאל לוי :

בפני כבוד השופטת ישראלה קראי-גירון

המבקש

יעקב אמסלם

נגד

המשיבים

  1. נתנאל לוי
  2. אור לוי

בית המשפט קמא העריך עדויות אשר נשמעו בפניו, ניתח אותם וכן בחן הראיות, הצליב גרסאות והסתמך בקביעותיו גם על האמור בכתב ההגנה מטעם הנתבע שם (המבקש שבפני).

החלטה

בהתאם לסמכותי מכוח סעיף 406 (א) לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד- 1984 ולאחר שעיינתי בבקשה על נספחיה אני מוצאת כי אין הבקשה מצריכה תשובה.

בקשת רשות הערעור מתייחסת לפסק דין שניתן בבית המשפט לתביעות קטנות בחיפה, כבוד סגן הנשיא בדימוס השופטת רחל חוזה מיום 14.11.2013.

בפסק הדין התקבלה תביעת המשיבים נגד המבקש שבפני, תוך הכרעה בגרסאות הסותרות של הצדדים וקביעות עובדתיות בנוגע לראיות שהובאו בפני בית המשפט הערכת העדו יות וקביעת ממצאים בנוגע למהימנות עדים.

בית המשפט קמא העריך עדויות אשר נשמעו בפניו, ניתח אותם וכן בחן הראיות, הצליב גרסאות והסתמך בקביעותיו גם על האמור בכתב ההגנה מטעם הנתבע שם (המבקש שבפני).

עסקינן אפוא בבקשה למתן רשות לערער על פסק דין כאשר הערעור מופנה כנגד קביעות עובדתיות והערכת עדויות, עניינים שאין זה דרכה של ערכאת הערעור להתערב בהם. בוודאי נכון הדבר כאשר ערכאת הערעור אינה שומעת העדים ואין ביכולתה להעריך העדויות באופן בו העריכם המותב שישב לדין.

אציין עוד כי קביעות בית המשפט קמא מבוססות על חומר הראיות ולטעמי מדובר בקביעות מבוססות ראיות שאין מקום להתערב בהם.
לטעמי טענות המבקש לעניין השיהוי אין בהם כדי לפגוע בסבירות קביעת בית המשפט קמא בוודאי כאשר לא נסתרה העובדה כי התאונה ארעה ונגרמה בעטיה נזקים.
אשר על כן הבקשה נדחת.

בהתחשב בעובדה שלא נתבקשה תגובה אין צו להוצאות.
המזכירות תמציא עותק ההחלטה לבית המשפט לתביעות קטנות ולמבקש.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יעקב אמסלם
נתבע: נתנאל לוי
שופט :
עורכי דין: