ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ נגד גילי קוריצקי :


בפני כבוד הרשמת הבכירה איריס ארבל - אסל

מבקשת

גילי קוריצקי

נגד

משיבה

בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ

החלטה

לפני בקשה להעברת מקום הדיון לבית משפט השלום בחיפה.

המבקשת טענה כי עיון בכתב התביעה מלמד על מקום מגוריה ברח' לאה 44, חיפה וכן ממילא ברור כי השירות סופק לה במקום מגוריה.

מנגד, ציינה המשיבה כי התביעה הוגשה כתובענה לסכום קצוב בלשכת ההוצאה לפועל פתח-תקווה, בהתאם להוראות תקנה 109ב(ב) לתקנות הוצאה לפועל, תש"ם -1979, בעת הגשת ההתנגדות לביצוע תביעה על סכום קצוב עומדת לחייב שתי אפשרויות: האחת, להגיש את ההתנגדות בלשכת ההוצאה לפועל שבה הוגשה הבקשה לביצוע או בלשכת ההוצאה לפועל הסמוכה לבית המשפט לו הסמכות המקומית כפי שסבור החייב.

לאור האמור, טענה המשיבה כי בית המשפט הוציא שורה של פסקי דין הקובעים כי באם הגיש החייב את ההתנגדות ללשכה בה נפתח התיק, הוא מוותר למעשה על כל טענה בעניין הסמכות המקומית שתועלה לאחר הגשת ההתנגדות.

לאור האמור לעיל ולאחר שעיינתי בטענות הצדדים וכן בבקשת הרשות להתגונן, נראה כי ההתנגדות לביצוע תביעה על סכום קצוב הוגשה ע"י המבקשת בלשכת ההוצאה לפועל פתח תקווה וזאת אף ניתן ללמוד מהחלטת כבוד רשמת ההוצאה לפועל מיכל שכנר: "ככל שסבר המבקש כי הסמכות לדון בעניין היא של בית המשפט בחיפה היה עליו להגיש בקשתו בלשכת ההוצאה לפועל חיפה ולא ללשכת ההוצאה לפועל פתח תקוה".

יתרה מזאת, ב"כ המלומד של המשיבה הציג לפני את פסק דינו של כבוד השופט יצחק ענבר בר"ע 975/09 טכנוקריט (1992) בע"מ נ' כ.ס.מ הנדסה ובניין בע"מ הקובע באופן מפורש כי על החייב/נתבע המעוניין לקיים דיון בבית המשפט אשר לשיטתו אליו צריך היה להגיש נגדו את כתב התביעה על פי תקנות סדר הדין האזרחי, עליו להגיש את ההתנגדות ללשכה הסמוכה לבית משפט זה.
אך, אם בחר החייב/הנתבע להגיש את ההתנגדות ללשכה שבה פתח התובע/הזוכה בהליך, אזי יש לראותו כמי שמחל על טענת חוסר הסמכות המקומית.

לאור האמור לעיל, אני מוצאת לקבוע כי דין הבקשה להידחות.
הדיון בתיק יתנהל בפני בית המשפט השלום בפתח תקווה לו נקנתה הסמכות המקומית.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בזק החברה הישראלית לתקשורת בע"מ
נתבע: גילי קוריצקי
שופט :
עורכי דין: