ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חיימוב(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
מרדכי חיימוב

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד רמי שבו ממשרדו של עו"ד יוסי זילברברג
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. העותר בן 22, נידון ל- 12 שנות מאסר, ריצה כבר למעלה מרבע ממאסרו, הוא אסיר עובד במפעל ניילונים, ללא דוחות משמעת, לא נפתח לו שום תיק, הוא נוטל בדיקות שתן שנמצאו נקיות. העותר השלים בגרויות והוא לומד באוניברסיטה לתואר פסיכולוגיה והוא עושה הכל כדי לשקם את עצמו והדבר היחיד הוא שילוב בתוכנית הטיפולית, הוא רוצה להשתלב והשב"ס אומר שלא. הם אומרים שהקריטריון שהוגדר לאסיר, מועד שני השליש המינהלי חל בשנת 2016. למה שהעותר ייחכה עוד חצי שנה והוא כבר מחכה חודשיים והוא עושה הכל כדי להשתקם, הוא בחור צעיר. זהו מאסרו הראשון של העותר, אין לו עבר פלילי ופה זה המקום של שב"ס לבוא ולתת לו כתף חמה, והמאמץ שלו אותנטי. הוא עושה את המקסימום כדי לשקם את עצמו, הוא לומד והשלים את כל הבגרויות לבד. לפי מה שהבנתי פנו אליו השבוע ואמרו לו נפתחת קבוצה בימים קרובים, בוא נשלב אותך רק תמחוק את העתירה.
אם אפשר לפני שנת 2014 ולתת לו חופשות במקביל ועד עכשיו יכלו לשלוח אותו לטיפול פרטני.
העותר דורש את הטיפול הפרטני כבר שנתיים.


החלטה

העותר מרצה 12 שנות מאסר בגין עבירות נשק, קשירת קשר לפשע ופריצה, והוא מבקש לצאת לחופשות לאחר שתפקודו בין כותלי בית הסוהר תקין, לאור גילו הצעיר, ומאחר ומדובר בעונש מאסר ראשון.
המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשות וסומך התנגדותו על כך שהעותר לא עבר הליך טיפולי בקבוצת שינוי דפוסים, וזאת לאחר שנדחה בעבר מהשתתפות באותה קבוצה בשל יתרת מאסר ארוכה יחסית.
ממכתבה של ראש תחום עו"ס בכלא איילון ומכתב התשובה עולה כי במהלך הרבעון הראשון של שנת 2014 עתידה להיפתח קבוצה נוספת של שינוי דפוסים, אליה תיבחן התאמתו בשנית.
ב"כ העותר מבקש לאפשר לעותר לצאת לחופשות עוד טרם תחילת השתתפותו באותה קבוצה, אם יימצא מתאים לה, שכן מזה זמן הוא מבקש להשתתף בהליך טיפולי והדבר לא ניתן לו בשל יתרת המאסר הארוכה יחסית.
לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ושמעתי דברי ב"כ העותר, ישקול המשיב הוצאת העותר לחופשה במהלך חודש פברואר 2014 אם יסתבר שהעותר לא יוכל להיקלט בקבוצת שינוי דפוסים מסיבות שאינן קשורות בו, דהיינו, מסיבה שאינה יתרת מאסר ארוכה.
במקביל, ישקול המשיב שילובו של העותר בהליך טיפולי המתאים לו ואשר אינו דורש יתרת מאסר קצרה מזו שנותרה לעותר עד לתום מאסרו.
בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, כד' כסלו תשע"ד, 27 נובמבר 2013, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ


מעורבים
תובע: חיימוב(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: