ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אתי סטדניק נגד אליעזר אפשטיין :

בפני כבוד השופטת עפרה צ'רניאק

מבקשים

אתי סטדניק

נגד

משיבים

  1. אליעזר אפשטיין
  2. רונן יהושע אפשטיין

החלטה

בקשת רשות ערעור על החלטת בית משפט השלום (כבוד השופטת סגנית הנשיאה נועה גרוסמן מיום 14.10.13.

בבר'ע משיגה המבקשת על כך שבית המשפט לא שעה בהחלטתו לעתירתה למחיקת כתב הגנה של המשיבים מאחר ולא עמדו בצוי בית משפט בענין גילוי מסמכים.

מחיקת כתב טענות שהוא הליך עונשי וקיצוני מצוי בשקול דעת רחב של ערכאה דיונית היושבת על המדוכה ומכירה היטב את נבכי התיק וההתנהלות בו לפניה. אין זה מדרכה של ערכאת הערעור להתערב בשקול דעת זה אלא במקרים נדירים מאד שאינם מתקיימים כאן.

משלא נמחק כתב ההגנה חזקה על ערכאה דיונית שמצאה שאין לנקוט הליך כזה בשלב כזה ובפרט על רקע החלטתה בנושא המסמכים .

לציין כי לא ניתן להשיג על החלטה כגון דא על פי הוראות צו בתי המשפט (סוגי החלטות שלא תינתן בהן רשות ערעור )תשס'ט 2009 סעיף 1 (10) והרי המבקשת היתה ערה לקיומו של הצו.

לגבי ההשגה על החלטת ערכאה קמא לגבי מסמכים ספציפיים , כעולה מהפרק בבר'ע הרלבנטי לענין זה והוכתר "מתן רשות ערעור לנושא גילוי מסמכים ספציפיים" המבקשת לא הבהירה במכוון מהם אותם מסמכים שהיא מכנה לצורך עניננו מסמכים ספציפיים על מנת להיכנס בגדרי הצו , מה כמותם ,מה אופיים, בידי מי הם מצויים ומה הרלבנטיות של כל אחד ואחד מהם למחלוקת בין הצדדים. ההימנעות מפרוט ברור ומבואר כמתבקש ובמקום זה התמקדות המבקשת במסגרת הנורמטיבית ובפסיקה רלבנטית שהיא בתחום ידיעתו של בית המשפט, היא הנותנת שאין שגיאה בהחלטת ערכאה דיונית בכל הנוגע אליהם. וגם אם יש שגיאה, לא ניתן לאתרה בהעדר נתונים שהיה ביד המבקשת לספק ונמנעה מכך.

מכח סמכותי הקבועה בתקנות סד'א הבר'ע נדחית ללא צורך בתגובת הצד שכנגד.

אין צו להוצאות

המזכירות תודיע.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אתי סטדניק
נתבע: אליעזר אפשטיין
שופט :
עורכי דין: