ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עלאוין(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
זיאדה עלאוין

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד אמיר נבון
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. הגשתי עתירה כנגד הקטגוריה וכתבתי כמשיבה לעתירה את משטרת ישראל. בעניין הפקנ"צ אני יכול להתמודד עם זה. באתי בדין ודברים עם אתגר. העותר אמור לסיים חצי עוד שנה. יש לי תגובה שלהם ששלושה ימים לפני ששנותה הקטגוריה היינו בפני ביהמ"ש, אני לא מכיר בקשה לשינוי קטגוריה ללא בקשה לחופשה.
אני ועו"ד ביזן הופענו בתיק בעניין של אתגר, והגענו להסכמות לגבי החזרות של תפוסים, שלחנו לאתגר את ההסכמות האלה, יומיים אחרי שהשוטרת דיברה איתי הגיעו בלשים לאגף. העותר הקטגוריה שלו היתה ב' 1 ויש סיבה על כך והוא גם הסתמך על כך, השינוי צץ יומיים אחרי אותה עתירה כשהם מאוד התעצבנו שבימ"ש הוציא אותו לחופשה. הם לא סופרים מחדש, הם אישרו לו את זה ויש סיבה לכך. המחוז אישר לו ב' 1.

ב"כ המשיב: מציג פלט מאסרים.

ב"כ העותר: העניין עם אתגר ממש זועק כי גם האיום הזה הוא איום מאולץ, עורכת הדין מאתגר במקום מאוד ישר ואמיתי חזרה אלי וסיפרה לי מה יש בתיק, הבלש מייחס לו שבין כותלי בית המאסר הוא איים על הבלש שכשהוא ישתחרר הוא יילך אליו הביתה ויגנוב לו את האוטו. ב' 1 היה ב' 1 ולא רק לצורך השתתפות בחתונה, הוא הגיש טפסים ובאו אליו מהרישום ואמרו לו תגיש טפסים.

ב"כ המשיב: זה היה בעקבות פתיחת התיק. הסיפור של אי ריצוי חצי לא שימש לו לרועץ, חייבים לאשר לו ב' 1, הוא יצא לחופשה חריגה.

ב"כ העותר: מגיש תשובה של גב' ביטון.

ב"כ המשיב: התיק נמצא בחקירה.

ב"כ העותר: קוראים לבן אדם יומיים לפני שמשנים את הקטגוריה ואומרים לו תבוא תשתף פעולה והוא אומר להם מה פתאום ויומיים אחרי זה בלשים מגיעים.
מגיש תשובה של גב' ביטון לעניין התפוסים.
המשטרה לא מתנדבת לקבוע קטגוריה, העניין מופנה על ידי שב"ס אחרי שהוא מאשר את החופשה.
מגיש תקציר, יראה ביהמ"ש מה הם מייחסים לו.

ב"כ המשיב: מהפלט שהצגתי מעולם לא נתקלתי במקרה כזה שמדגישים דיווח לצורך חתונה בכפוף לעתירה.

ב"כ העותר: העניין של הקטגוריה וגם לי יהיה הרבה יותר נוח כי זה פועל יוצא של תיק שפרקליטות מחוז מרכז ניהלו, הם מכירים את התיק ואת התנהלות היחידה החוקרת והלכה למעשה היא זו שצריכה להגיב לעתירה שהגשתי ולא שב"ס. זה לא הועבר בכלל לידיעתם.


החלטה

העותר מרצה 50 חודשי מאסר בגין חבלה במזיד ברכב, גניבת רכב וקשירת קשר לפשע, והוא עותר לשנות את סיווגו כך שיוכל לצאת לחופשות.
המשיב מתנגד לשינוי סיווגו של העותר וטוען כי עליו לרצות מחצית מתקופת מאסרו בטרם ייבחן סיווגו לצורך יציאתו לחופשות, שכן טרם חלפו 7 שנים מאז שחרורו ממאסרו האחרון, שהיה מאסרו השלישי.
כמו כן, סומך המשיב התנגדותו על היות תיק תלוי ועומד כנגד העותר בגין איום על שוטר ששימש נושא לחקירה ושעל פי מכתבה של עו"ד ויטקון מיחידת אתגר, מיום 23.10.13, התיק יועבר בימים הקרובים ליחידת התביעות על מנת שתשקול המשך הטיפול בו.

ב"כ העותר טוען כי המשיב סיווג את העותר בקטגוריה ב' 1 ומשכך ההסבר היחיד שניתן להעלות לשינוי הקטגוריה הוא אותו תיק חקירה שנפתח כנגד העותר בגין התנהגות שאותה הוא מכחיש ואשר גם אם היא נכונה אין בה כדי להצדיק את אי הוצאתו לחופשות.
ב"כ העותר לא התייחס בטיעוניו לטענת המשיב בכל הקשור לאי סיום ריצוי מחצית מאסרו של העותר אך מבלי שאף אני מתייחס לטענה זו, אין בעובדה שהמשיב סיווג את העותר בקטגוריה ב' 1 כדי להנציח את הקטגוריה שכן הסיווג נעשה לצורך בקשת העותר לצאת לחופשה מיוחדת לרגל חתונת אחיו, שאושרה בכפוף לתנאים מגבילים.
קיומו של תיק החקירה כנגד העותר מצדיק לעת הזו את החלטת המשיב שלא להוציאו לחופשות אך לאור האמור בתגובת יועמ"ש יחידת אתגר, יבחן המשיב את הוצאת העותר לחופשות בחודש ינואר 2014.

ניתנה והודעה היום, כד' כסלו תשע"ד, 27 נובמבר 2013, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ


מעורבים
תובע: עלאוין(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: