ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ליברוש אברהם נגד ברנרד בלאסן פרופ' :

בפני כבוד השופטת דליה גנות

תובעים

ליברוש אברהם

נגד

נתבעים

  1. ברנרד בלאסן פרופ'
  2. אסותא מרכזים רפואיים בע"מ

החלטה

1. התובע, רופא שיניים, יליד 1963, סבל מגיל צעיר מסכרת, מיתר לחץ דם, מהפרעות בקצב הלב ומקרישיות יתר, והיה בטיפולו של הקרדיולוג – הנתבע 1.

עובר לפברואר 2011 , חווה התובע התקפים חוזרים של פרפור עם תחושה של כמעט התעלפות, והומלץ לו לבצע הליך של אבלציה אצל הנתבע 1.

בתאריך 23/2/11, סמוך לשעה 19:00 החל הנתבע 1 בביצוע האבלציה. התובע טוען, כי עובר לביצוע האבלציה לא הוסברו לו הסיכונים האפשריים, ואילו היה יודע מהם הסיכונים, לא היה מבצע את הפעולה.

במהלך ביצוע הפעולה הוא חש כאבים חזקים בחזה ובגב, עם הקרנה ללסת, וכן קוצר נשימה, אולם הנתבע 1 לא התייחס לטענותיו, ולא ייחס להן כל חשיבות.

לאחר ביצוע האבלציה אושפז התובע בבית החולים אסותא למשך הלילה, כשהוא ממשיך לסבול מכאבים קשים, ואף קיבל בגין כך מורפיום ואלגולוצין, בנסיון להקל על כאביו.

התובע טוען, כי במהלך הלילה לא נבדק על ידי רופא, ובבוקר שוחרר לאחר שנבדק על ידי רופאה ועל ידי אחות, ולאחר שהתעקש לבצע בדיקת א.ק.ג. עקב כאביו.

התובע המשיך לחוש כאבים, ובעצתו הטלפונית של הנתבע 1, הוא סר לבית החולים לניאדו לצורך ביצוע א.ק.ג., במהלכה הודגם נוזל פריקרדיאלי ושכבת פברין, והתובע התבקש לחזור על הבדיקה כעבור יומיים. התובע מסר טלפונית לנתבע 1 על תוצאות הבדיקה, אולם הנתבע 1 הרגיעו ואמר לו שמדובר בתופעת לוואי ידועה של האבלציה.

בבדיקה נוספת שנערכה בבית החולים לניאדו בתאריך 27/2/11 התברר, כי התובע סובל מדלקת בקרום הלב, וזאת כתוצאה מביצוע האבלציה, אשר במהלכה התרחשה מיקרופרפורציה.

התובע המציא את חוות דעתו של הקרדיולוג פרופ' אדוארד אבינדר, ממנה עולה, כי במהלך האבלציה התרחשה פרפורציה, שלא טופלה, וגרמה לדלקת פוסט טראומטית.
כתוצאה מהדלקת נזקק התובע ליטול אימודן, אשר גרם לו להפרעה בתפקודי הכבד .

כיום סובל התובע מנשמת במאמץ, עייפות ושיעול, אשר כתוצאה מהם אינו יכול להמשיך בעיסוקו כרופא שיניים, ולמעשה תפקודו הכללי לקוי ביותר.

מקריאת חוות דעתו של מומחה התובע עולה, כי המומחה אינו מייחס לנתבע 1 רשלנות בעצם התרחשות הפרפורציה במהלך האבלציה, אלא רשלנותו של הנתבע 1 באה לידי ביטוי בהתעלמות מתלונותיו של התובע במהלך ביצוע הפעולה, תלונות אשר אמורות היו להדליק נורות אזהרה באשר להתרחשות הפרפורציה. כתוצאה מכך לא טופלה הפרפורציה, מיד עם התרחשותה, ובשל כך אירעה ההסתבכות הרפואית של התובע.

המומחה סבור, כי אילו היה הנתבע 1 מאבחן את הפרפורציה מיד עם התרחשותה, ניתן היה לרפאה באמצעות מינון גבוה של סטרואידים, דבר שהיה מונע, או מפחית את התהליך הפריקרדיאלי.

המומחה קובע, כי בעוד שנכותו של התובע עובר לביצוע האבלציה הייתה בשיעור של 15%, הרי שכיום, עקב הסיבוכים המתוארים, סובל התובע מנכות משוקללת בשיעור של 46%.

נוכח האמור הנני קובעת כדלקמן:

א. הנתבעים יגישו כתב הגנה בצירוף חוות דעת נגדית בתוך 90 ימים מתאריך היום.
ב. יש להמציא את כתבי ההגנה ואת חוות הדעת הנגדיות גם בעותק נייר למזכירות בית המשפט, שאם לא כן, מסמכים אלו לא יתוייקו בתיק בית המשפט ולא יובאו לידיעתי.
ג. נקבע לקדם משפט לתאריך 1/4/14 שעה 11:00.
ד. הצדדים יגישו תחשיבי נזק למועד הדיון.
התובע יגיש תחשיבו 21 ימים לפני מועד הדיון עם העתק לב"כ הנתבעים ואילו הנתבעים יגישו תחשיביהם 7 ימים לפני מועד הדיון, גם כן עם העתק לב"כ התובע.
ה. יש להגיש את התחשיבים גם בעותק נייר למזכירות בית המשפט, שאם לא כן הם לא יתוייקו בתיק בית המשפט ולא יובאו לידיעתי.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ליברוש אברהם
נתבע: ברנרד בלאסן פרופ'
שופט :
עורכי דין: