ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיריית רמת גן נגד רות גבריאלה כהן :


בפני כבוד הרשם בכיר אמיר צ'כנוביץ

תובעת

עיריית רמת גן

נגד

נתבעת

רות גבריאלה כהן

החלטה

דיון ההוכחות בתיק זה נקבע ליום 18.10.13.
כפי שפורט בהחלטה מיום 18.10.13, כחצי שעה טרם תחילת הדיון, בעלה של הנתבעת נכנס לאולם לשכה של הח"מ בהעדר הצד שכנגד והודיע כי אינו חש בטוב ויצא את האולם לאחר שהתבקש להמתין לצד שכנגד.
משלא התייצבה הנתבעת ובעלה המצהיר מטעמה לדיון שהיה קבוע לשעה 11:30, ולאחר שבימ"ש המתין עד 12:05, ניתנה בהעדר התייצבות הנתבעת ובעלה החלטה לפיה על הנתבעת ליתן תצהיר המפרט מדוע לא התייצבו הנתבעת ובעלה המצהיר לדיון, וכן לצרף תעודה רפואית ערוכה כדין תוך 7 ימים.
ביום 25.11.13, הוגש מטעם הנתבעת ובעלה תצהיר, בו נטען כי בעלה של הנתבעת הינו חולה לב הנמצא במעקב רפואי רצוף מזה שנים, כי לא חש בטוב ביום הדיון (סבל מסחרחורת), ומשלא השתפר מצבו הנתבעת ליוותה את בעלה, עזבו את בית המשפט וחזרו במונית לביתם , וכעבור כמה שעות מנוחה, עבר האירוע בשלום.
לתצהיר צורף מסמך תוצאות מבחן מאמץ מיום 24.11.13 שעבר בעלה של הנתבעת, וכן, מכתב סיכום ביקור פרופ' שמש יוסף (קריולוג) מיום 24.11.13.
בין לבין, ביום 3.12.13, הגיש ב"כ התובעת בקשה למתן פסק דין, מהטעם כי לא הנתבעת ולא המצהיר התייצבו לדיון ההוכחות , וכי המסמכים שצורפו לתצהיר אינם מהווים תעודה רפואית ערוכה כדין ע"פ פק' הראיות, כמתחייב ע"פ החלטת בימ"ש.
מעיון בתצהיר שהוגש ע"י הנתבעת ובעלה והמסמכים הרפואיים שצורפו לו, עולה כי המצהיר סובל ממחלת לב ובעיות לחץ דם מזה שנים. הנתבעת והמצהיר טוענים כי בבוקר הדיון, לא חש בטוב ועל כן, עזבו את בית המשפט ולא התייצבו לדיון.
כפי שציינתי בהחלטה מיום 18.10.13, המצהיר התייצב בלשכתי טרם הדיון והתלונן כי אינו חש בטוב, ואין לבימ"ש כל סיבה לפקפק באמיתות טענתו זו.
יחד עם זאת, בהתאם להחלטת בית המשפט נקבע כי על הנתבעת והמצהיר לצרף תעודה רפואית ערוכה כדין, לענין מצבו הרפואי של המצהיר, דבר שלא נעשה.
לתצהיר צרפה הנתבעת שני מסמכים רפואיים, האחד, תוצאות בדיקת מאמץ שנערכה ביום 24.11.13 וכן, מכתב רופא מטפל מיום 24.11.13, אשר אינם עונים על דרישות פק' הראיות לעריכת תעודת רופא, מחדל שנגרם כפי הנראה בשל היותה של הנתבעת לא מיוצגת.
בנסיבות הענין שפורטו לעיל, אני סבור כי אין מקום ליתן פסק דין בהעדר התייצבות על מנת ליתן לנתבעת יומה בבית המשפט, אולם לנוכח הטרחה שנגרמה לתובעת אשר התייצבה לדיון יחד עם המצהיר מטעמה, אני מחייב את הנתבעת לשלם לתובעת הוצאות בסך 1,500 ₪ ללא קשר לתוצאות בהליך העיקרי.
מובהר כי על נותני תצהירים ובעלי הדין ו/או בא כוחם להתייצב לדיון.
המזכירות תזמן את הצדדים לישיבת הוכחות ליום 29.5.14 שעה 9:00.

ניתנה היום, ל' כסלו תשע"ד, 03 דצמבר 2013, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עיריית רמת גן
נתבע: רות גבריאלה כהן
שופט :
עורכי דין: