ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין לוי יריב פרוספר נגד כונס הנכסים הרשמי :

רע"א 5453/05 - ב'

המבקש:
לוי יריב פרוספר

נ ג ד

המשיב:
כונס הנכסים הרשמי

בקשה לפטור מעירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. בפני בקשה לפטור מהפקדת עירבון בסך 10,000 ₪ שנקבע בהליך שבכותרת. עניינו של ההליך בערעור על החלטה שלא להקטין את סכום התשלום החודשי המוטל על המבקש במסגרת הליכי כינוס בהם הוא נתון. המבקש טוען כי מצבו הכלכלי קשה, אין לו הכנסה, רכבו נתפס ועוקל, ודירה המשותפת לו ולגרושתו נמצאת בחזקתה הבלעדית של גרושתו. נטען כי המבקש מתקיים מעזרת קרובים וידידים. לעניין סיכויי ההליך לא נטען דבר.

2. המשיב טוען כי יש לדחות את הבקשה. לעניין המצב הכלכלי נטען כי המבקש, שהוא אדם צעיר ובריא, לא מיצה את יכולת ההשתכרות שלו. לעניין סיכויי ההליך נטען כי מדובר בגלגולו השלישי של הליך, כאשר לא נטען כעת לשינוי כלשהו במצבו של המבקש שיצדיק שינוי בסכום התשלום החודשי. נטען עוד כי התנהלותו של המבקש אינה ראויה, והוא אינו משתף פעולה עם המשיב כנדרש. עוד נטען כי חובות המבקש רבים, חלקם חובות מזונות, והמבקש אינו מראה מאמצים כנים להשיבם. לפיכך, יש לדחות את הבקשה.

3. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה נחה דעתי כי דין הבקשה להדחות. ראשית, לא נוכחתי כי יש ממש בהליך וכי סיכוייו טובים דים. נראה כי החלטת בית המשפט המחוזי בנדון מדברת בעד עצמה. שנית, מאחר והמבקש נתמך בקרובי משפחה וחברים, לא הוברר מדוע לא ייתמך בהם גם על מנת להפקיד את העירבון. שלישית, עולה מן החומר שבפני כי המבקש אינו עובד הגם שלכאורה יש בידו לעבוד, וגם לנתון זה יש ליתן משקל במסגרת שקילת מצבו הכלכלי לאשורו וזכאותו להיפטר מחובת הבטחת הוצאות הצד שכנגד. לפיכך, הבקשה נדחית. המבקש יפקיד את העירבון תוך 15 ימים מעת המצאת החלטתי זו, שאם לא כן יידחה ההליך ללא כל התראה נוספת. בהתאם להפקדת הערבון, יוחלט באשר לסיווגו של הליך זה כערעור בזכות או ברשות.

ניתנה היום, ב' באב תשס"ה (7.8.2005).

יגאל מרזל, שופט
ר ש ם


מעורבים
תובע: לוי יריב פרוספר
נתבע: כונס הנכסים הרשמי
שופט :
עורכי דין: