ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה בוקריס נגד מר שמעון רומח :

בג"ץ 7079/05

כבוד השופטת מ' נאור

כבוד השופט א' רובינשטיין

העותר:
משה בוקריס

נ ג ד

המשיבים:
1.נציב כבאות והצלה, שמעון רומח

2. נציבות כבאות והצלה

3. משרד הפנים - מדינת ישראל

עתירה למתן צו על תנאי

תאריך הישיבה:
ב' באב התשס"ה (7.8.05)

בשם העותר:
עו"ד יובל חרל"פ, עו"ד נירן חן
ועו"ד מירב קצב

בשם המשיבים:
עו"ד קובי אמסלם

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

פסק-דין

עניינה של העתירה נוגע לטענות העותר בדבר זכותו להשתתף בקורס מפקחי מניעת דלקות, ולחלופין לזכותו להשתתף בקורס קצינים שיפתח בנובמבר 2005.

עמדת המשיבים היא כי אין להתיר לעותר להשתתף בקורסים האמורים בשל התנהלות הנוגעת למילוי תפקידו במשך שנים, הכרוכה, בין היתר, בכך שהוענקה לו בשנת 2000 דרגת קצונה מבלי שעמד בתנאים הבסיסיים לה ועקב כך הוא נושא את דרגותיו שלא כדין, ונסיונות משיב 1 להביא לביטול הדרגות עלו בתוהו. כן טוענים המשיבים כי העותר מונה לתפקיד מפקד תחנת כיבוי והצלה בגבעת זאב מבלי שעמד בתנאי הסף במכרז. עמדת המשיבים כיום היא כי אין מקום שהעותר ישתתף בכל קורס מקצועי בטרם יסיר את דרגותיו לצמיתות.

שמענו את טיעוני הצדדים ובאנו לכלל מסקנה כי הסכסוך ביסודו הינו סכסוך עבודה שדינו להתברר בבית הדין לעבודה, מקום בו ניתן יהיה לברר את המחלוקת על כל היבטיה, ובכלל זה את השאלות כיצד ובאלו נסיבות ניתנו לעותר דרגותיו, כיצד מונה לתפקיד מנהל תחנת כיבוי אש בגבעת זאב והאם הליכי מתן הדרגות והמינוי לתפקיד היו תקינים; מהם השיקולים המערכתיים לענין יציאה לקורסים מקצועיים והקשר בין ענין זה לסוגיית הדרגות והמינוי לתפקיד. שאלות אלה הן ביסודן ענין של יחסי עבודה ובירורן טעון פרישה רחבה של ראיות והצגת נתונים ועובדות אותה יש לעשות בפני בית הדין המוסמך.

משהענין מצוי בסמכותו של בית הדין לעבודה, אין מקום כי בית המשפט הגבוה לצדק יזקק לעתירה זו.

העתירה נדחית על הסף מטעמים של סעד חלופי בערכאה אחרת.

ניתן היום, ב' באב תשס"ה (7.8.05).

ש ו פ ט ת ש ו פ ט ת ש ו פ ט


מעורבים
תובע: משה בוקריס
נתבע: מר שמעון רומח
שופט :
עורכי דין: