ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גבריאל סופר נגד מדינת ישראל :

רע"פ 7419/05

המבקש:
גבריאל סופר

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו, מיום 14.7.05, בתיק ע"פ 71252/05, שניתן על ידי כבוד השופטת נ' אהד

בבית המשפט העליון

החלטה

בכתב אישום שהוגש נגד המבקש לבית-המשפט לתעבורה בתל-אביב יפו (כבוד השופטת ר' כצמן) נטען, כי ביום 12/5/03 עת נהג המבקש ברכב משא, הוא סטה ימינה מבלי שהבחין בקטנוע שנסע לצידו, וכתוצאה מכך פגע בקטנוע, נהגו הועף לשולי הדרך, ונגרמו לו חבלות של ממש.

בגין כל אלה יוחסו למבקש עבירות של סטייה שלא בבטחה, לפי תקנה 41 לתקנות התעבורה, התשכ"א-1961 (להלן:"התקנות") בצירוף סעיף 38(3)לפקודת התעבורה [נוסח חדש], התשכ"א-1961 (להלן:"הפקודה"), ונהיגה בחוסר זהירות, לפי תקנה 21(ג) לתקנות בשילוב עם סעיף 38(3) לפקודה.

המבקש כפר באחריותו לתאונה. לגרסתו, הוא נסע בעקבות רכב שבלם לפתע, ועל כן נאלץ לסטות ימינה. בית המשפט לתעבורה קבע, שגם על-פי התרחיש אותו תאר המבקש, הוא נושא באחריות לתאונה, מאחר ולא שמר על מרחק מתאים מהרכב שנסע לפניו. בעקבות כך הורשע המבקש בעבירות שיוחסו לו, ובית המשפט גזר לו 4 חודשי פסילה בפועל, 4 חודשי פסילה על תנאי וקנס בסך 1,500 ש"ח.

על פסק דינו של בית-המשפט לתעבורה ערער המבקש בפני בית-המשפט המחוזי בתל-אביב יפו (כבוד השופטת נ' אהד), אולם ערעורו נדחה.

עתה עותר המבקש למתן רשות ערעור, אולם לאחר שעיינתי בבקשה ובנספחיה, לא מצאתי כי הוכחה עילה אשר תצדיק קיומו של ערעור בגלגול נוסף. בבסיס הרשעתו ניצבת מערכת של עובדות אשר נקבעה בערכאה הראשונה, ונבחנה פעם נוספת בידי ערכאת הערעור, וזו מצביעה על נהיגה בדרך רשלנית (אי-שמירת מרחק) אשר גררה סטייה שלא בבטחה, ודי באלה כדי לבסס את ההרשעה, אף אם היתה מתקבלת טענתו לפיה גם רוכב הקטנוע חטא בנהיגה לא זהירה.

הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ב' באב תשס"ה (7.8.2005).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: גבריאל סופר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: